Galaxy S8 Çıkış Tarihi Kesinleşti!

0
255
galaxy-s8-rom

Samsung‘un bu yıl çıkaracağı amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bazı kaynaklar telefonun 28 Nisan’da piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Ancak bugün ortaya çıkan bir habere göre KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo‘nun paylaşımına göre telefonların 21 Nisan‘da çıkacağı kesinleşti.

Ming-Chi Kuo, teknoloji dünyasında oldukça otoriteye sahip analistlerden birisi ve özellikle Apple’ın sızıntıları hakkında yüzde yüze yakın bir doğru analiz istatistiği bulunuyor. Daha önceleri Evan Blass tarafından yapılan erteleme haberinin üzerine Ming-Chi Kuo’nun böyle iddialı bir paylaşım yapması, akılları biraz karıştırdı diyebiliriz.

Kuo, ayrıca yaptığı paylaşım ile Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın aynı anda çıkacağını doğruladı. Diğer bir yandan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın Amerika,Japonya ve Çin’de piyasaya çıkacak olan modellerinde Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 835 işlemci kullanırken diğer ülkelerde ise Samsun’un kendi imalatı olan Exynos 8895 kullanılacağı doğruladı. Durum böyle olunca Türkiye’ye girecek modellerde Snapdragon 835 işlemciyi göremeyeceğiz. İki işlemci arasında performans açısından bir fark olacak mı bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus 29 Mart tarihinde New York‘da düzenlenecek etkinlik ile tanıtılacak ve 21 Nisan tarihinde raflarda yerini alacak.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: