Galaxy S8 ve Galaxy Note 8’de İstenmeyen Numaralar Nasıl Engellenir?

0
201
galaxy

Akıllı telefon pazarının büyümesi ile birlikte kullanıcıların başına büyük sorunlar açan spam aramalar da doğru orantılı olarak arttı diyebiliriz. Spam aramalardan ziyade, sizi rahatsız eden ya da telefonunuzda cevapsız aramasını ya da mesajını görmek istemediğiniz kişiler de olabilir. Siz de Android Dünyası’nda yeni iseniz daha da özelleştirecek olursak yeni Galaxy S8 ya da Galaxy Note 8 akıllı telefon aldıysanız ve istenmeyen numaraları engellemek istiyorsanız bu makalede yer alan adımları izleyebilirsiniz.

Samsung’un arama engelleme mekanizmasını aktif hale getirdiğiniz taktirde, kişilerden gelen aramaları ve mesajlarını engellemiş olacaksanız. Ne yazık ki sadece aramaları ya da sadece mesajları engellemeniz mümkün değil.

Galaxy Note 8 ve Galaxy S8, İstenmeyen Aramaları ve Mesajları Engelleme 

1.Adım: Telefon>Kayıt kısmında yer alan kayıtlar arasında engellemek istediğiniz numaranın üstüne bir kez dokunun ve ardından “Ayrıntılar” kısmına tekrar bir kez dokunun.

2.Adım: Açılan ekranda sağ üst köşede yer alan üç nokta şeklindeki simgeye dokunun ve en alt kısımda yer alan “Kişiyi engelle” kısmına bir kez dokunun.

3.Adım: Kişiye engelle yazısına tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan “Kişi engellensin mi?” sorusuna “Engelle” olarak cevap verdiğiniz taktirde, istemediğiniz numarayı engellemiş olacaksınız.

engel

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8’de Engellenmiş Kişinin Engeli Nasıl Kaldırılır?

engel-kaldirma

İşte bir kişiyi engellemek bu kadar basit. Eğer engellediğiniz bir numaranın engelini tekrar kaldırmak istiyorsanız, Telefon simgesine tıkladıktan sonra sağ üstte yer alan üç nokta olarak yer alan simgeyi tıklayın. Daha sonra açılan kısımdan Ayarlar bölümüne tıklayın ve “Numaraları engelle” bölümünden daha önce engellediğiniz ve engelini kaldırmak istediğiniz kişinin engelini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: