Galaxy S8, Galaxy S8+,Galaxy S7 Edge ve Galaxy S7 Batarya Karşılatırması

0
237
galaxy-s8-ekran

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘ın batarya kapasitelerinin yeterli olup olmadığı yönünde bazı şüpheler bulunuyor. Gerçek sonuçlar birkaç hafta içinde kesinleşecek olsa da Samsung‘un verilerine göre tahmin yürütmek çok da zor değil.

İlk olarak Galaxy S8 Plus’ı ele alalım. Galaxy S7 Edge ile karşılaştırdığımız Galaxy S8 Plus‘ın bataryası S7 Edge’e göre 100 mAh daha küçük olmasına rağmen şaşırtıcı şekilde benzer sonuçlar çıkarıyor. Buna Galaxy S8 Plus’ın ekran boyutunu da kattığımızda, Samsung gerçekten başarılı bir iş çıkarmış diyebiliriz.

galaxy-s8-batarya-kullanim

Yukarıda yer alan tabloyu incelediğimizde Galaxy S7 Edge batarya kullanımı olarak Galaxy S8 Plus’ın bir adım önünde ancak biraz önce de belirttiğim gibi hem 100 mAh’lik fark hem de Galaxy S8 Plus’ın ekran boyutu düşünüldüğünde aradaki farkın çok daha fazla olması gerekirdi.

Galaxy S8 Plus, ekran boyutundan dolayı daha az tercih edilecek bir model olacaktır diye düşünüyoruz. Kullanıcıların çoğunluğu Galaxy S8’in yeterli ekran boyutuna ve tek el kullanım cazibesine kapılıp, tercihlerini Galaxy S8’den yana kullanacaklardır.

Galaxy S7 ve Galaxy S8 kullandıkları batarya kapasitesi 3.000 mAh olarak aynı kapasitede. Ancak bazı farklılıklar ortaya çıkıyor. Bu farklılıkların başlıca sebebi Galaxy S8’in ekran boyutu ve kullandığı işlemci. Galaxy S8’in internet kullanımında daha fazla süreli kullanım imkanı tanımasının başlıca sebebi 10nm mimrasinde üretilen Exynos 8895 işlemci. Onun dışında kullanım oranları birbirine çok yakın.

galaxy-s8-batarya-karsilastirma

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın batarya kapasiteleri ilk belli olduğu zaman, işin açığı batarya kullanım sürelerinin oldukça düşmesinden korkmuştuk. Ancak gördüğümüz kadarıyla Samsung iyi bir iş çıkartarak hali hazırda çok da problem olmayan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge kullanım sürelerini yakalamış görünüyor. Yine de gerçek kullanım sürelerine birkaç hafta içinde ulaşır ve sizler ile paylaşırız.

Yorum Yapın, Değer Katın: