Galaxy S8 İçin Kullanılacak Olan Parmak İzi Sensörü Arka Tarafta Yer Alabilir!

0
120
galaxy-s8-parmak-izi

Galaxy S8‘de optik parmak izi tarayıcı olacağına dair birçok söylenti ortaya çıktı. Kısaca optik tarayıcıdan bahsedersek, telefonun ekranının altına konulan sensör sayesinde parmak izi tarayıcı hem ön tarafta oluyor hem de ana ekran tuşu ortadan kaldırılabiliyor. Samsung‘da bunu kullanan ilk telefon olmayı istiyor ancak son çıkan söylentilere göre ana ekran tuşunu kaldırmasına kesin gözüyle bakılan Samsung, şimdilik optik tarayıcı değil Google Pixel‘de olduğu parmak izi tarayıcısını cihazın arka kısmına koyabileceği yönde.

Çıkan raporda ayrıca, Galaxy S8’in daha önce Galaxy Note 7‘de kullanılan iris tarayıcı özelliğinin de olacağı yönde işaretler var. Hatta Galaxy S8’de kullanılacak olan iris tarayıcı çok daha hızlanmış bir hal alacak. Eğer Samsung, Galaxy S8’de iris tarayıcı özelliğini kullanır ise tekrardan Samsung Pass işlemini başlatmak için bankalar ve finans kurumları ile irtibata geçip anlaşmalar sağlayacaktır.

Henüz çıkan bu raporlar hakkında Samsung tarafından yapılan bir yorum yok. Ancak benim şahsi görüşüm optik tarayıcı özelliğinin kullanılmasından yana. Belki bu bana özeldir ancak arka tarafta yer alan parmak izi tarayıcısı bana çok da ergonomik gelmiyor.

*Öne çıkarılmış görsel Galaxy S8’e ait değildir.

Yorum Yapın, Değer Katın: