Galaxy S8, İnternet Hızı Gigabit Seviyelerine Çıkıyor!

0
184
galaxy-s8-1

Samsung, 29 Mart tarihinde düzenlediği Unpacked etkinliğinde Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus cihazlarını tanıttı. Bildiğiniz üzere Galaxy S8, gigabit hızında internet hızına çıkabiliyor. Bunun ilk kanıtı da T-Mobile tarafından Galaxy S8’in hızını ölçmek için yapılan bir video ile ortaya çıktı.

Ancak videoyu izlerken dikkat etmeniz gerek bir durum var. Videoda da görebileceğiniz gibi Galaxy S8, 920 Mbps gibi anlık hızlara ulaşıyor. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta T-Mobile videoyu hazırlarken bir laboratuvarı kullanıyor. Kısaca Galaxy S8’in gigabit seviyesinde indirme hızına ulaştığı doğru ancak şimdilik bu gerçek hayatta pek mümkün değil.

 

 

Galaxy S8, teknik özellikler bakımından bir çok ilke sahip. Snapdragon 835 ve Exynos 8895 işlemci kullanılan telefon X16 Gigabit class LTE modem ile geliyor. Ayrıca LTE-U desteği sunan ilk cihaz olma özelliğini de taşıyor. Bu özelliği ile şuan piyasadaki en hızlı internet kullanan cihazlardan birisi diyebiliriz.

Birisi diyoruz çünkü daha önce MWC 2017‘de ZTE tarafından Gigabit Phone, gigabit hızında internet kullanan ilk cihaz olarak tanıtımı yapılmıştı. Galaxy S8’de ZTE Gigabit Phone’a katılmış oldu.

Piyasaya baktığımızda ise ZTE Gigabit Phone, hala raflarda yerini almadı. Bu da demek oluyor ki Samsung elini çabuk tutarsa gigabit hızında internet kullanabilen cihazı ilk olarak piyasaya sürebilir.

T-Mobile tarafından hazırlanan Galaxy S8 internet hız testini aşağıda yer alan videodan izleyebilirsiniz.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: