Galaxy S8 ve iPhone 7 Su Geçirmezlik Karşılaştırması!

0
352
galaxy-s8-iphone-7-water-test

Apple‘ın son amiral gemisi iPhone 7 ve Samsung‘un yeni tanıtımını yaptığı Galaxy S8 tasarım yönünden şık telefonlar. Her iki telefonda kendi işletim sistemleri olan iOS ve Android’e ek olarak çok güçlü donanımlara sahip. Peki bu telefonlar su geçirmezlikleri nasıl? Bu sorunun cevabını merak eden bir Youtube kanalı her iki telefonu da teste tabi tutmuş.

Çekilen videoda kullanılan yeni cihazlar için test için kurban verilmiş. Yapılan testte iki etken merak edilmiş. Birincisi telefonlar suyun içerisinde kullanım imkanı tanıyor mu? İkinci ise farklı derinliklere telefonlar nasıl tepki veriyor?

İlk olarak her iki telefonda kase şeklindeki su dolu bir kabın içine bırakılıyor. IP67 su geçirmezlik sertifikasına sahip iPhone 7 ve IP68 su gerçirmezlik sertifikasına sahip Galaxy S8, su dolu kasenin içinde çalışabiliyorlar. Ancak videodan da görebileceğiniz gibi Galaxy S8 daha iyi performans gösteriyor diyebiliriz.

Daha sonra her iki telefonda silindir şeklindeki bir borunun içine bırakılıyor ve belirli aralıklar ile su seviyesi yükseliyor. Su seviyesinin yükselmesi telefonlara uygulanan basıncın artması anlamına geliyor. Testin sonunda haklı olarak IP68 sertifikasına sahip Galaxy S8 daha iyi performans gösteriyor.

Testin tamamını aşağıda yer alan videodan izleyebilir, görüşlerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: