Galaxy S8, S-Pen’i Harici Bir Aksesuar Olarak Kullanabilir!

0
123
s-pen

S-Pen, bu zamana kadar Samsung‘un Note serisi ile sınırlıydı. Ancak Çin kaynaklı bir rapora göre, yakın zaman da bu durum değişebilir. Samsung’un Galaxy S serisi, Note serisinde olduu gibi hiç bir zaman S-Pen ile uyumlu bir şekilde sunulmamıştı. Çıkan raporda S-Pen’in Samsung’un bir sonraki amiral gemisi olan Galaxy S8 için harici bir şekilde kullanılabileceği belirtiliyor.

Özellikle Galaxy S8 Plus‘ın 6 inç‘lik bir ekran boyutunda olma ihtimali düşünüldüğünde kalem desteği sunmak oldukça mantıklı hale geliyor. Galaxy Note 7‘de 5.7 inçlik bir ekran vardı bu durum düşünüldüğünde Galaxy S8 Plus eğer gelirse bir kalem ihtiyacı doğuracaktır. Ancak dahili bir kalem olması Samsung’un Note serisini gözden çıkarması demektir. Bu yüzden Samsung dahili değil harici olarak bu kalemi sunabilir. Harici şekilde kullanılacak olan S-Pen’in fiyatı hangi aralıkta olacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Daha önce de Samsung’un birçok Galaxy S8 prototipini test ettiğini sizlere bildirmiştik. Çıkan bu rapor sadece bir prototip üzerinden mi? yoksa gerçekten S-Pen özelliği Galaxy S8 serisine eklenecek mi? Bu soruların cevaplarını kısa bir süre içinde öğreneceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: