Galaxy S8 Satış Rekorları Kırıyor!

0
234
galaxy-s8-s8-plus

Samsung‘un yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için ön sipariş alımları devam ediyor. Ön sipariş ile bir Galaxy S8 alan kullanıcılar 21 Nisan tarihinden itibaren telefonlarına kavuşmaya başlayacak.

Samsung özellikle Galaxy Note 7’de yaşanana talihsizliklerden dolayı Galaxy S8’de hem kaybettiği imajı tazelemek hem de yaşanılan maddi zararı kapatmak istiyordu. Şuana kadar gördüğümüz kadarı ile Samsung bu konuda başarılı olmuş diyebiliriz.

Geçtiğimiz yıl aynı zamanlarda Galaxy S7 100.000 ön sipariş, Galaxy Note 7 ise aynı zaman aralığında 200.000 ön sipariş ile Galaxy S7’e göre daha iyi sonuç vermişti.

Bu rakamlar Galaxy S8‘de ise oldukça düşük kaldı. Çünkü Galaxy S8, sadece ilk iki günde 550.000 ön siparişe ulaştı. Şuan ise 728.000 ön sipariş alınmış durumda. Samsung’un hedefi ise telefonların satışa çıkacağı 21 Nisan tarihine kadar 1.000.000 ön sipariş rakamına ulaşmak.

Diğer bir yandan geçtiğimiz günlerde de bahsettiğimiz gibi Galaxy S8 Plus’ın ön sipariş rakamları halen Galaxy S8’in üstünde devam ediyor.

Samsung’un daha sonradan kullanıcılar ile paylaştığı Galaxy S8 Plus’ın 6 GB RAM kullanılan modeli için ise şimdiden stoklar tükenmiş durumda.

galaxy-s8-on-siparis

Bu rakamlar Dünya genelinde ön sipariş rakamları. Ülkemizde oldukça yüksek fiyat ile ön siparişe açılan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın satış rakamları ile henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak bizim tahminlerimiz diğer ülkelere nazaran ülkemizde yüksek fiyatlardan dolayı ön siparişlerin düşük kalacağı yönünde.

Siz de bir Galaxy S8 satın almak istiyorsanız ön sipariş için Samsung Türkiye sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: