Galaxy S8 Tanıtımı Gecikecek!

0
83
galaxy-s8

Samsung, uzun uğraşlar vermesine rağmen halen Galaxy Note 7‘de meydana gelen patlamaların sebebini bulabilmiş değil. Bu yüzden tekrar böyle bir sıkıntı yaşamamak için Galaxy S8‘in üretime girmesi en az 2 hafta erteleniyor.

Samsung’un başı Galaxy Note 7 belasından kurtulamıyor. Güney Koreli telefon üreticisi Note 7’lerin patlamasından sonra abi bir karar vererek Note 7’leri toplamış ve sorunun tam olarak ne olduğunu anlamadan bataryalarını değiştirip tekrar piyasaya sürmüştü. Ancak değiştirilen telefonlarında aynı sıkıntı ile karşılaşmasından sonra Samsung, Galaxy Note 7 üretimini tamamen durdurma kararı almıştı ve piyasada bulunan Galaxy Note 7’leri de toplamıştı.

Ancak işler arap saçına dönmüş durumda. Samsung bünyesindeki tüm mühendisleri Galaxy S8’i geliştirmek yerine Note 7’de meydana gelen sıkıntıyı bulmaları için görevlendirdi. Çünkü Galaxy NOTE 7’den dolayı milyarlarca dolar zarara uğrayan ve marka olarak da zarara giren Samsung, bir daha böyle birşey yaşamak istemiyor.

Bu sebepten dolayı 26 Şubat 2017‘de Barselona’da yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi‘nden bir gün önce tanıtımı yapılması beklenen Galaxy S8’in tanıtımı en az 2 hafta gecikerek daha sonra Amerika’da bir etkinlik yapılması planlanıyor. Bir diğer ihtimal de Mobil Dünya Kongresi’nde bir demo cihaz çıkartıp dağıtımı daha ileri tarihlere ertelemek.

Bakalım Samsung, Note 7’de yer alan sıkıntıları ne zaman çözebilecek ve Galaxy S8 çıkışı ne kadar ertelenecek? Umarız Samsung bu sorunu kısa sürede çözer ve herkes rahata kavuşur.

Yorum Yapın, Değer Katın: