Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın Türkiye Fiyatı Açıklandı!

0
714
Samsung Galaxy S8 Türkiye Fiyatı

Samsung dün, Türkiye saati ile 18:00’da en yeni amiral gemilerini, Galaxy S8’i ve Galaxy S8 Plus‘ı tanıttı. Tüm dünya ile eş zamanlı olarak Unpacked etkinliğinden gelişmeleri sizlerle an be an paylaştık. Her şey belli olmuşken belirsiz olan tek şey Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın Türkiye fiyatıydı. Neyseki Samsung Türkiye cihazların ülkemizdeki fiyatlarını hızlı bir şekilde açıkladı.

Şimdiye kadar peşi sıra gelen söylentilerle gündemden hiç düşmeyen Galaxy S8’in tanıtılmasıyla, tüm söylentilerin gerçeği yansıttığını görmüş olduk ve bu nedenle Samsung’un sahne şovu kullanıcılar üstünde pek şaşkınlık yaratmadı.

5.8 inç ve 6.2 inç büyüklüğünde 2960×1440 Quad HD+ çözünürlüklü ekrana sahip olan Galaxy S8 serisi telefonlar, Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 835 çipinden performans alacaklar. Performansın 4 GB RAM ile desteklendiği yeni Galaxy üyelerinin 64 GB dahili depolama hafızası ve 256 GB‘a kadar arttırılabilir hafızası bulunuyor.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ta 12 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel çözünürlük sunan oto-focus özelliğine sahip ön kamera yer alıyor. Pil kapasitesi noktasında ise, Galaxy S8’de için 3.000 mAh, Galaxy S8 Plus’ta ise 3.500 mAh kapasiteli piller yer alıyor.

Galaxy S8’in en dikkat çekici detaylarından birisi üst ve alt çerçevelerin minimize edilmiş olması. Yan çerçeveler zaten bir süredir Galaxy serilerinde yok. Elbetteki Samsung’un üst ve alt çerçeveleri minimize etmiş olması fiziksel ana ekran düğmesinden vazgeçmesi anlamına geliyor. Şirket, artık Galaxy S8 ve S8 Plus’ta sanal ana ekran düğmesini kullanıyor. Elbetteki fiziksel ana ekran düğmesinin kaldırılması, düğmeye yerleşik olan parmak izi okuyucusunun arka kameranın yanında konumlandırılmasına neden oldu. Bununla birlikte Samsung güvenlik önlemini kolaylaştırmak için iris tarayıcıyada cihazlarında yer vermiş.

21 Nisan’da piyasaya sunulacak olan Samsung’un yeni göz bebekleri Siyah, Gri, Altın, Mavi ve Orchid Gri olarak adlandırılan 5 farklı renk seçeneği ile geliyorlar.

Galaxy S8 ve S8 Plus’ın Avrupa fiyatını duyuran Samsung şimdi de resmi olarak Türkiye fiyatını açıkladı.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın Türkiye Fiyatı

Galaxy S8: 4.399 TL

Galaxy S8 Plus: 4.999 TL

Fiyatların bu denli yüksek olmasının iki temel sebebi artan dolar kuru ve ülkemizdeki vergiler.

Yorum Yapın, Değer Katın: