Galaxy S8 vs iPhone 7 Düşme Testi

0
278
1491464709236

Akıllı telefonların yer geçen gün fiyatları artıyor ve görünüm olarak da daha kırılgan bir yapıda görünüyorlar. Alüminyum ve polikarbon plastikten sonra özellikle son zamanlarda akıllı telefonları cam halinde görmekteyiz. Bu yapı oldukça zarif dursada zaman zaman bazı kazalara sebep olabiliyor.

Samsung, Galaxy S8‘i tanıttığı zaman hemen hemen herkesin aklına bu yapıda bir telefonun ne kadar sağlam olabileceği sorusu geldi. Bu sorunun cevabı sizi gerçekten şaşırtabilir.

Telefonlar için birçok test yapılıyor. Bu testler arasında, poligon da telefona silah atış yapmak, ateşin içine telefon atmak gibi testler mevcut. Ancak baktığımız zaman kimse telefonunu bile bile ateşin içine atmaz ya da kaza ile telefonuna silah ile ateş etmez diye düşünüyoruz. Kullanıcılar için en önemli dayanıklılık düşmeye karşı olan diyebiliriz.

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S8’i düşündüğümüz zaman telefonun ön tarafı neredeyse tamamen kıvrımlı bir ekrandan oluşuyor. Bu durumda ekran genel itibari ile düşerken yere ilk temas eden kısım olabiliyor. Özellikle ülkemizde oldukça pahalı olan bu telefonları alırken kullanıcılar bu sebeplerden dolayı bir telefon almadan önce birkez daha düşünüyor düşünüyor.

Youtube’de yer alan TechRax isimli kabal Galaxy S8 için düşme testi uyguladı. Hem Galaxy S8 yalnız kalmasın hem de daha adil bir test olsun anlayışı ile Galaxy S8’e yeni kırmızı iPhone 7 eşlik ediyor.

Aşağıdaki bağlantıdan Galaxy S8 ve iPhone 7 düşme testini izleyebilir düşüncelerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: