Galaxy S8, Y-OCTA Ekran İle Geliyor!

0
307
Samsung-Galaxy-S8-Konsept

Samsung‘un son amiral gemisi niteliğinde olacak ve 2017 yılının Şubat ayında Barselona’da yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenen Galaxy S8‘in tanıtımı yapılana kadar görünen o ki daha çok sızıntı ortaya çıkacak.

İki tarafı kıvrımlı ya da Galaxy S7 serisinde olduğu gibi iki farklı model ile gelmesi beklenen Galaxy S8’in ön kamerası Smart AF özelliğine sahip olacak. Çift arka kamerası ile gelmesi neredeyse kesin olan telefonun, harman stereo hoparlör bulunacak ve kulaklık girişi de kaldırılacağını daha önceden sizler ile paylaştık.

Son çıkan bilgilere göre ise Samsung, Y-OCTA teknolojisini kullanacağı çıkan haberler arasında yerini aldı. İlk olarak Galaxy Note 7 ile kullanılan bu teknoloji sayesinde Galaxy Note 7’nin ekranı oldukça beğeni toplamıştı ancak yaşanan talihsizlikler sonucu çok da kullanıcı deneyimi yaşanamadı.

Quad HD çözünürlükte olacak olan bu ekranın üretim aşaması ile oldukça ilginç. Dokunmatik sensörlerin ekran panelini içine gömülü olduğu bu teknoloji ile daha ince ekranlar elde edilebiliyor ayrıca farklı tedarikçilerden panel almaya gerek kalmıyor.

Kesim bilgilere Şubat ayında Barselona’da yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi‘nde öğreneceğiz. Ancak o zamana kadar daha birçok söylenti ve rapor ortaya çıkacaktır.

Yorum Yapın, Değer Katın: