Galaxy S8, Yenilikler İle Birlikte Geliyor!

0
141
galaxy-s8

Önümüzdeki Şubat ayında çıkması beklenen Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S8 tasarım ve donanımsal olarak büyük değişiklikler ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Özellikle de Galaxy Note 7 talihsizliğinden sonra hem kullanıcılarının gönlünü almak istiyor hem de marka değerine gelen zararı Galaxy S8 ile birlikte kapatmanın yollarını arıyor.

Samsung’un Galaxy S8’de değiştirdiği en önemli özelliklerden birisi iPhone 7 serisinde olduğu gibi ana ekran tuşunu fiziksel olmaktan çıkarmak. Diğer bir özellik ise çift objektifli bir arka kameranın telefona yerleştirilecek olması.

galaxy-s8-rom

Samsung daha öncelerinde Galaxy S8‘de ana ekran tuşunun fiziksel olmaktan çıkacağının ve basınca duyarlı bir ekrana sahip olacağının işaretini vermişti. Kullanıcılar için bir diğer sürpriz ise Galaxy S8’de iki farklı ekran boyutunun olması. Samsung‘un böyle bir tercih yapmış olması kafalarda Note serisi bitiyor mu? sorularının tekrar canlanmasına neden olacak gibi.

Her ne kadar bu özelliklere bakıldığında Samsung’un Apple‘dan esinlediği akıllara gelse de teknolojinin paylaşılarak geliştiğini unutmamak gerekir. Ayrıca Galaxy S8 ile birlikte çok daha farklı özellikler ve yenilikler de kullanıcılar ile buluşacak.

galaxy-s8-kutu

Hollanda menşeli site olan TechTastic, Weibo‘da Galaxy S8’in sahip olacağı depolama seçenekleri ile ilgili farklı bir iddia ortaya attı. Çıkan haberlere göre Galaxy S8, Galaxy S7’e göre depolama konusunda oldukça farklı olacak. Galaxy S7’de yer alan 32 GB depolama imkanının aksine Galaxy S8 kullanıcılarına büyük ihtimalle oldukça yüksek kapasite olan 256 GB depolama imkanı tanıyacak. Bilindiği üzere bu konuda iPhone, 32GB,128GB ve 256GB olarak üç farklı depolama seçeneğini kullanıcılarına sunuyor.

Samsung’un yeni amiral gemisi olacak Galaxy S8’in oldukça yüksek denilebilecek 6GB RAM’e sahip olacağı sızıntılar arasında yer alırken, microSD kart desteğinin olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Telefonun işlemci konusuna bakacak olursak, geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberden hatırlayacağınız gibi Samsung, Qualcomm ile Snapdragon 835 işlemci lansmanında el sıkışmış ve Samsung’un üst düzey bir yöneticisi lansmanda bir sunum yapmıştı. Tüm bunlar yola çıkarak Samsung, Galaxy S8’de muhtemelen Qualcomm’un son çıkardığı işlemci olan Snapdragon 835’i kullanacak.

Samsung, Snapdragon 835’i Tercih Etti

Batarya konusunda da kapasite artışına gitmesi beklenen Galaxy S8, eğer Google hızlı şarj desteği ile ilgili bir sınırlama koymaz ise son çıkan amiral gemilerinde olduğu gibi hızlı şarj desteğini kullanıcılarına sunacak. Ayrıca Galaxy S8 ile birlikte Samsung’un yeni sanal asistanı Bixby‘inin de yer alması yüksek ihtimal diyebiliriz.

 

 

Yorum Yapın, Değer Katın: