Galaxy S8’de Sadece iPhone 8’den Kopyalanmış Özellikler Yer Almayacak!

0
116
iphone-7-ve-galaxy-note-7

Elbetteki akıllı telefon üreticileri genelde Apple’ın neler yaptıklarına dikkat ederler ve hal böyle olunca gelecek nesil akıllı telefonlar için de bu geçerli bir kuraldır. iPhone 8’de iPhone 7’de yer alan pek çok özellik yer alacak ve Galaxy S8’de de bu şekilde benzer iPhone 8 özelliklerini göreceğiz gibi duruyor.

Peki ama iPhone 8’in hangi özellikleri Galaxy S8’de yer alabilir? Bunlara genel olarak bakacak olursak; düğmeler ve sensörlerin yerleşimi, 3D Touch desteği, çift objektifli kamera ve kişisel bir dijital asistan.

Tüm bunların arasından en merak edileni kesinlikle kişisel bir dijital asistan. Türkçe dil desteği kazanan Siri ile birlikte hemen hemen 2-2.5 yıldır iPhone kullanıcılarına eşsiz bir hizmet sunan Apple’ın benzeri bir adımını artık Samsung’un izlemesi bekleniyor. Ve aslında iPhone 7 veya iPhone 8 benzeri özelliklerden çok bu özellik büyük merak konusu.

Samsung geçtiğimiz aylarda Siri’nin de ilk yapımcısı konumunda olan Viv’i satın aldı ve bu satın alma oldukça tartışıldı. Aslında bu Samsung’un artık beklenen dijital asistanı akıllı telefonlarına getirmesi için en önemli adımıydı. Beklentiler Galaxy S8’de Viv-Samsung işbirliğindeki ilk Siri benzeri dijital asistanı göreceğimiz üzerine.

Viv ise bu konuda oldukça iddialı konuşuyor ve Siri’yi bile arkalarında bırakacaklarını belirtiyorlar. Mesela Siri şu anda PayPal üzerinde sesli komutla ödemeler yapabiliyor ve gelecekte bunun iMessage ile de sağlanması bekleniyor. Viv’de bu konuda etkin bir çalışma ortaya koyup dahasını önümüze getirme üzerinde çalışma yürütüyor gibi duruyor.

Bakalım Galaxy S8 bizi şaşırtacak özelliklerle gelecek mi, bunu bekleyip göreceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: