Galaxy S8’de Yer Alan Sanal Home Tuşu Basınca Duyarlı Olabilir!

0
225
Galaxy_S8

Samsung‘un yeni amiral gemisinin ortaya çıkan görsellerinde de görebileceğimiz gibi Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘da fiziksel bir Home tuşunun yer almayacağını kesinleşti. Eski modellerde yer alan parmak izi okuyucusu ise ilk olarak çıkan haberlere göre optik parmak izi okuyucu olarak tasarlanacağı yönündeydi ancak Samsung en azından şimdilik parmak izi okuyucuyu telefonun arka kısmına yerleştirmeye karar verdi.

Galaxy S8’in tanıtılmasına kısa bir süre kala, Güney Kore’de yer alan bir kaynağa göre Galaxy S8’de yer alacak sanal Home tuşu basınca duyarlı şekilde gelebilir. Bu da Galaxy S8’in sanal Home tuşuna uyguladığınız basınca göre farklı menü ve farklı özelleştirmelerin gelebileceğini söylüyor. Samsung’un ekran üreten firması Samsung Display, son günlerde iPhone 8‘de kullanılacak tamamı basınca duyarlı OLED bir ekran üzerinde çalıştığını biliyoruz. Eğer bu çalışmalar iPhone 8’e yetişirse Apple ilk OLED ekranlı telefonunu, Samsung’un tedarik ettiği ekranlar ile piyasaya sürecek.

Samsung Display daha önceleri de Huawei P9 için basınca duyarlı OLED ekran üretmiş ve oldukça da başarılı olmuştu. Bu yüzden ortaya çıkan bu haberlerin doğru olma ihtimali yüksek. Ayrıca Güney Koreli kaynağa göre, Galaxy Note 8‘de 3D Touch benzeri bir teknoloji kullanılacak ve ekranın tamamı basınca duyarlı şekilde piyasaya sürülecek.

Yorum Yapın, Değer Katın: