Galaxy S8’de Yüz Tarama Özelliği Geliyor!

0
112
galaxy-s8-rom

Samsung, Galaxy Note 7‘de bulunan iris tarama özelliğini biraz daha geliştirerek Galaxy S8 için iris tarama ve yüz tarama özelliğini birlikte kullanacak. Samsung’dan bir yöneticinin Korean Economic Daily‘e verdiği demece göre Galaxy S8, iris tarama,yüz tarama ve parmak izi tarama olmak üzere üç farklı güvenlik özelliği ile gelecek.

Samsung yöneticisinin açıklamasına göre “İris tarama bazı durumlarda hız ve doğruluk olarak yetersiz kalıyor. Bu yüzden Galaxy S8’de yüz tanıma özelliği de bulunacak. Bu özellik ile telefonun kilidini açmak 0.01 saniyenin daha da altına olacak.” şeklinde belirtti.

samsung-yuz-tarama

Eğer ismini vermek istemeyen bu Samsung yöneticisinin dediklerini doğru çıkarsa, birçok Galaxy S8 kullanıcısı parmak izini nadiren kullanacaktır. Optik parmak izi sensörü kullanmayan Samsung, bazı eleştirilere şimdiden mahrum kalmıştı. Ancak yüz tarama özelliği bu kadar hızlı tepki verecek ise gerçekten büyük bir başarının altına imza atmış olacak. Galaxy S8 kullanıcıları karanlık ortamlar hariç muhtemelen parmak izi yerine yüz tarama sistemini kullanacaklardır.

5.8 inç ve 6.2 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak Galaxy S8 ve Galaxy S8+, 29 Mart tarihinde Samsung tarafından New York‘da düzenlenecek etkinlik ile tanıtılacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: