Galaxy S8’e ait hangi özellikler Galaxy S7 için de gelecek?

0
467
Samsung Galaxy S8 Türkiye Fiyatı

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8’in geliştirilmiş işlemcisi, Infinity Display ve iris tarayıcı gibi bazı donanımsal yönden farklılıklar var. Ancak bunlar ile birlikte Galaxy S8’in bazı özellikleri güncellemeler ile birlikte eski amiral gemisi olan Galaxy S7’ler içinde geliyor. Peki bu özellikler neler?

Android 7.0 Nougat güncellemesi ile birlikte hali hazırda zaten Galaxy S7’ler için geliştirilmiş ayarlar bölümü, çözünürlük değiştirme, bakım modu ve performans seçenekleri gibi Galaxy S8’de yer alan özellikler Galaxy S7 kullanıcıları için de gelmiş oldu.

Bixby

1492424183316

Samsung’un Galaxy S8 ile birlikte tanıttığı yeni sanal asistanı Bixby’nin Galaxy S7’ler için de geleceği Samsung tarafından hali hazırda doğrulandı. Ancak yeni sanal asistanın Galaxy S7’ler için ne zaman geleceğine dair henüz bir bilgi yer almıyor. Diğer bir yandan Bixby’nin sadece Korece ve İngilizce dillerini desteklediğini unutmayalım. Umarız kısa süre içerisinde Türkçe dil desteği de kullanıcılar ile buluşur.

Bildiğimiz üzere Galazy S8’de yer alan Bixby kısayol tuşu Galaxy S7’de bulunmuyor. Bunun için de Samsung muhtemelen sesli komut ile açılması için bir düzenleme yapılacaktır.

DeX Desteği

Samsung’un telefonlarımızı bir ekrana bağlayarak bilgisayar gibi kullanmak için ürettiği DeX standı sadece Galaxy S8’ler için değil Galaxy S7’ler için de uyumlu halde çalışacak.

Infinity Duvar Kağıtları

1492424178181

Galaxy S8 ile birlikte tanıtılan sonsuz tasarım ile karşımıza çıkan duvar kağıtları Galaxy S7 serisi için de düzenlenmiş olarak yer alacak. Özellikle Galazy S7 Seferde güzel bir ana ekran görüntüsüne ulaşılabilecek.
Şimdilik ortaya çıkan özellikler bunlardan ibaret. İlerleyen günlerde Galaxy S8’de yer alan donanım dışı diğer özellikler Galaxy S7 için de gelecek mi hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: