Galaxy S8’e Basınca Duyarlı Tuşlar Geliyor!

0
127
dokunmatik

Samsung, özellikle Galaxy Note 7 talihsizliğinin ardından hem yaşananları unutturmak hem de çizilen imajını tazelemek adına Galaxy S8 üzerine fazlasıyla yoğunlaşıyor. Son çıkan bir rapora göre Samsung, Galaxy S8’e yeni bir teknolojiyi daha entegre edebilir.

Geçtiğimiz haftalarda ilk olarak ekranın içine yerleştirilmiş yani optik bir parmak izi sensörü olacağı söylentilerin ardından geçtiğimiz günlerde ise Galaxy S8, S-Pen ile uyumlu olacağı söylentileri de ortaya çıkmıştı. Son olarak ise teknoloji gazetecisi David Ruddock, Galaxy S8’de basınca duyarlı yumuşak tuşlar olacağını iddia etti. Bu tuşlar sayesinde alt çerçevenin alanı artacak ve özelleştirilebilir tuşlar sayesinde akıllı telefonunuz sizin için daha da kişisel olabilecek.

Basınca duyarlı bu yumuşak tuşlar sayesinde, 3D Touch teknolojisinde olduğu gibi tüm ekran basınca duyarlı hale gelebilecek. Hali hazırda Google‘ın çıkardığı Android 7.0 Nougat‘da yer alan bu özellik ile birleştiğinde oldukça kullanışlı hale gelebilecek.

Henüz tam olarak Galaxy S8’in tanıtım tarihi belli değil ancak kaynaklarımıza göre bu tanıtım Nisan ayında yapılacak. Aslında Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi‘nde yapılması bekleniyordu ancak hem Galaxy Note 7’de yer alan sorunun geç bulunması hem kusursuz bir telefon için çalışılması bu tarihi biraz uzattı.

Yorum Yapın, Değer Katın: