Galaxy S8’in Batarya Kapasitesi Belli Oldu!

0
245
Samsung-Galaxy-S8

Samsung‘un 21 Nisan‘daki piyasaya süreceği yeni amiral gemisi Galaxy S8 hakkında sızıntılar çıkmaya devam ediyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göre Galaxy S8, 3.000 mAh ve Galaxy S8 Plus ise 3.500 mAh kapasiteli batarya kullanacak. Ayrıca aşağıda da görebileceğiniz gibi Galaxy S8 Plus’ı ait olduğu iddia edilen bir de görüntü ortaya çıktı.

1489397521776

Bu görüntü ile birlikte daha önce ortaya çıkan Galaxy S8 Plus’ın 3.500 mAh kapasiteli batarya kullanılacağı doğru olmuş oldu. Diğer bir yandan ise bazı analistler bu kapasitenin Galaxy S8 Plus için yeterli olmayacağı görüşünde.

Ortaya çıkan görüntüyü ayrıntılı incelediğimizde pilin Kore’de üretildiğini ve Samsung SDI tarafından Vietnam’da toplandığını görebiliyoruz.

Şuan için bilmediğimizi şey ise bataryanın üreticisinin kim olduğu. Çünkü Samsung, Galaxy Note 7’de yaşanan batarya sorunundan sonra pil tedarikçi zincirini genişletilmiş biliyoruz. Bu fırmalar arasında muhtemelen Samsung SDI, LG Chem ve Japonya’daki faaliyet gösteren bir firma olduğunu düşünülüyor.

6.2 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan Galaxy S8 Plus için 3.500 mAh kapasiteli bir batarya yeterli olacak mı bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: