Gear S3 Classic ve Frontier’in Çıkış Tarihi Belli Oldu

0
97
wp-1478944052010.jpg

Sonunda merakla beklenen Gear S3 Frontier ve Classic tezgahlarda yerini alıyor. Samsung, IFA 2016 fuarında tanıtımını yaptığı Gear S3 Classic ve Frontier model akıllı saatlerini ilk olarak hangi ülkelerde satışa çıkaracağı belli oldu.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, IFA 2016 teknoloji fuarında tanıtımını yaptığı ve oldukça beğeni toplayan akıllı saati Gear S3, Classic ve Frontier modellerini aradan geçen uzun süreye rağmen global pazarda satışa çıkarmamıştı.

Sevindirici haber ise resmi olarak Samsung’un internet sitesinden geldi. Yapılan açıklamaya göre Gear S3 Classic ve Frontier artık satışa sunulmaya hazır hale gelmişti.

18 Kasım tarihinden itibaren satın alınabilecek!

İlk olarak firmanın anavatanı Güney Kore’de satışına başlanacak olan Gear S3 Classic ve Frontier 18 Kasım‘dan itibaren Fransa, Almanya,ABD,İngiltere,Dubai,Avustralya  ve Singapur’da satışa çıkacak.

Ülkemizde yer almayan ancak ABD,Singapur ve Avustralya gibi ülkelerde yer alan Samsung Pay kullanan ülkeler Gear S3 sayesinde kolay ödeme imkanına sahip olacaklar.

Gear S3 Classic ve Frontier özellikleri neler?

1.3 inçlik 360×360 piksel çözünürlüklü ekranı Gorilla Glass SR+ ile korunan Gear S3 ikilisi, 1GHz hızında çalışabilen çift çekirdekli işlemciye sahip. Gear S3 Frontier modelinde Gear S3 Classic’e gore Wi-Fi ve Bluetooth teknolojisine ek olarak akıllı telefondan bağımsız olarak çalışabilen LTE bağlantı seçeneği bulunuyor. 380 mAh kapasiteli bataryaya  sahip olan ikilinin şarjı yaklaşık 4 gün gidiyor. Ayrıca her iki modelde de IP68 su ve toz geçirmezlik sertifikası bulunuyor.

Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz belli olmayan akıllı saatlerin çıkış tarihi belli olur olmaz sizinle paylaşacağım. Bizzat kendim de almak için sabırsızlıkla beklediğim için bu konunun takipçisi olduğumu bilmenizi isterim 🙂

Yorum Yapın, Değer Katın: