Geliştiriciler için Android 7.1 Nougat Şimdi İndirilebilir!

0
71
android-7-1-n

Google Pixel ve Pixel XL’i tanıtmasıyla birlikte Android 7.1 Nougat’ın ne zaman geleceği merak konusuydu. Ancak bunun cevabı yavaş yavaş belli oluyor gibi duruyor. Google’dan tam olarak beklenen gerçekleşmiş durumda. Şirket Android 7.1 Nougat’ı geliştiriciler için indirilmeye sundu.

Android 7.1 Nougat geliştirici sürümü şu an için sınırlı cihazlarda kullanılabiliyor. Bu cihazlar Nexus 5X, Nexus 6P, ve Pixel C. Google’a göre geliştirici sürümü Kasım ayınca gelen cihazlar için kullanılabilir olacak.

Eğer yukarıdaki cihazlardan herhangi birisini kullanıyorsanız ve Android Geliştirici Programı’na kayıtlı iseniz o zaman yağmanız gereken tek şey OTA yolu ile güncellemeyi kontrol etmek olacaktır. Eğer kayıtlı değilseniz Android Geliştirici Programı üzerinden gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Android 7.1 ile kullanılabilirliğe odaklanıldığını, uygulama simgesine uzun süre basıldığında gelen hızlı kısayolların kullanılabilir olduğunu belirtelim. Aynı zamanda yuvarlak simgeler ve daha gelişmiş bir klavye de yeni Android sürümünde mevcut.

Yorum Yapın, Değer Katın: