Google Android DayDream VR Teknolojisine Hazır Mısınız?

0
66
daydream-ozellikleri-nedir
daydream-ozellikleri-nedir

Daydream VR İçin Gereken Özellikler Açıklandı

Google tarafından açıklanan Daydream VR teknolojisini kullanmak için gereken özellikler duyuruldu. Söz konusu cihazı aktif olarak kullanabilmek için, büyük bir beklentiye girdiyseniz şayet, cihaz için gerekli özellikleri sizlere bu yazımız ile anlatacağız. Bilindiği gibi VR teknolojisi hayatımıza yeni yeni giren bir teknoloji ve çoğunlukla gerçeklik üzerine kurulu hayallerimizi yansıtan bir teknoloji. Bu konuda çeşitli çalışmalar, güncel uygulamalar ve yaşantılar sağlanır iken, pek çok korku oyunu ya da VR destekli oyunlar da gündeme çıkıyor. Peki ama Daydream VR için ne gerekiyor? Gelin hep birlikte madde madde inceleyelim.

DayDream VR Sistem Gereksinimleri Nedir?

  1. Bluetooth 4,2 LE (güncel bluetooth teknolojisi)
  2. 4,7 ve 6 inç arasında bir ekran boyutu
  3. Çözünürlük 3ms veya daha az gecikme süresi ve 5 ms veya daha az sebat ile en az 1080p @ 60Hz ekrana. (Quad HD veya üstü önerilir.)
  4. OpenGL ES 3.2 ve Vulkan
  5. Aynı anda 60fps açılacağı için buna uyumlu bir telefon özelliği (ekran kartı ayarı),
  6. Sıcaklık konusunda sorun yaşamamak adına ısı sensörleri (cihazdan cihaza değişebilir).

Telefonunuzun çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa şayet, aynı zamanda gecikmesi ve tepkimesi de o kadar önemli ve yüksek özelliklerde olursa, VR deneyimini daha kuvvetli alt yapılar ile yaşayabilirsiniz. Sizin için üretilen çeşitli çalışmaları ve güncel donanımları ortaya çıkarmak için durmadan içerik üretmeye devam ediyoruz değerli arkadaşlar. Zaman kaybetmeyin ve bizleri takip edin. VR teknolojisini ve sanal gerçeklik konularının ilgilileri için Android uyumlu içeriklerimizi sunmaya ve anlatmaya devam edeceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: