Google Chrome Artık Arka Planda Video Çalıştırabilecek!

0
190
chrome-android-kapak-gorsel

Bundan sonra Google Chrome‘da müzik dinlerken ya da bir video açıkken o ekranda sabit kalmanıza gerek yok çünkü artık Google Chrome’da bunları yaparken izlediğiniz videou ya da dinlediğiniz müziği arka plana alabileceksiniz.

Google bünyesinde yer alan ve Google tarafından geliştiren Google Chrome, aldığı yeni bir güncelleme sayesinde artık birçok kişinin şikayetçi olduğu ve istediği arka planda video oynatma özelliğine kavuşacak.

Son olarak kullanıma sulan v54 isimli güncellemenin getirdiği yenilik sayesinde, Youtube gibi video oynatabilen sitelerde, oynattığınız video ya da müzik devam ederken siz sekmeler arası geçiş yapabilir ya da diğer uygulamalarınızı kolaylıkla kullanabileceksiniz. Arka planda oynayan videoyu durdurmak içinse duraklat butonuna basabilir ya da direkt olarak sekmeyi kapatarak komple videoyu durdurabilirsiniz.

chrome-android

v54 Güncellemesi ile Gelen Diğer Özellikler

Google Chrome v54 güncellemesi ile birlikte bir takım yenilik daha gelmiş oldu. v54 ile birlikte sekmeler arası geçiş yapmak eskiye göre çok daha kolay olacak. Sekmelerde yer alan renk farklılıklarını ortadan kalkarak standart bir renge bürünecek.

v54 güncellemesi ile birlikte Google Chrome’un başlangıç sayfasında da bazı değişikliklere gidilmiş. Artık kullanıcılar anasayfada yer alan en çok ziyaret edilen siteler ve google arama çubuğunun yer aldığı bölümü aşağı doğru indirerek, tarayıcı geçmişinizden faydalanarak önünüze gelen tavsiye makalelere ulaşabileceksiniz. Eğer hoşunuza gitmeyen ve ya ilgi duymadığınız bir makale ile karşılaşırsanız da tek bir hamle ile o makaleyi kaldırabileceksiniz.

androchrome

Güncellemeyi Nasıl Elde Ederim?

Güncelleme henüz Play Store’de yer almıyor. Bu yüzden güncellemeye bir an önce ulaşmak ve denemek isteyen kullanıcılar için aşağıda yer alan linkten apk dosyasını indirebilir ve hiç beklemeden güncellemeye sahip olabilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: