Google Daydream VR, Henüz Galaxy S8 ve Galaxy S8+ İle Çalışmıyor!

0
63
1491202710736

Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8+ şimdiye kadar piyasaya sürülen en çok özelliğe sahip ve en güçlü telefonlardan birisi. Ayrıca piyasadaki en ünlü VR platformu olan Oculus VR ile de tam anlamı ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Ancak şuan için Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, Google‘ın DayDream platformu ile uyumlu olarak çalışamıyor.

Telefonlara donanım bakımından baktığımız zaman Super AMOLED Infinity ekranı ve 10nm mimari platformunda üretilen Snapdragon 835 ve işlemcileri ile piyasadaki VR platformuna en uyumlu cihaz diyebiliriz. Ancak Google’ın DayDream uygulamasını yüklemeye çalıştığınız zaman telefonunuzun bu uygulama ile uyumlu olmadığına dair bir hata alacaksınız.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın şuan için neden DayDream ile uyumlu olmadığına dair net bir bilgi yok. Tahminler ise Samsung’un Oculus ile yaptığı ikili anlaşmalardan dolayı böyle bir yatırımın meydana geldiğini söyleyebiliriz.

1491202700476

Baktığımız zaman Oculus VR, Google DayDream göre çok daha fazla içeriğe sahip. Ancak bir Galaxy S8 ve ya Galaxy S8 Plus kullanıcısının mevcut olan DayDream VR kulaklığını kullanamaması can sıkıcı bir duruma sebep olabiliyor.

1491202717678

Eğer cihazınıza root işlemi yaptığınız taktirde Google DayDream VR özelliğini telefonunuzda kullanabilirsiniz. Ancak bu durumunun cihazınızı garanti dışı bıraktığını düşünürsek, bu yöntemi şuan için tavsiye etmiyoruz.

Yorum Yapın, Değer Katın: