Google Gboard Güncellendi!

0
379
gboard

Google‘ın klavyesi Gboard özellikle son zamanlarda aldığı güncellemeler ile adından çokça söz ettiriyor. Yeni güncellemesi ile Gboard 6.2 sürümüne kavuşmuş oldu. Bu güncelleme ile ilk olarak dikkat çeken harflerin etrafının biraz daha yuvarlak bir şekil alarak iOS klavyesine benzemezi olmuş.

Klavyenin sol üst tarafında bulunan “G” simgesine dokunduğunuz zaman artık hızlı navigasyon için yeni bir klavye ortaya çıkıyor. Çıkan klavyede aşağı/yukarı/sağ/sol ve kopyala/yapıştır işlemlerini hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bu klavye ile kullanış açısından oldukça pratik olmuş diyebiliriz.

Gboard klavyede emojilere ek olarak özellikle bazı “Hey” gibi kelimelerde GIF araması açılıyor ve sevdiklerinize GIF yollayabiliyorsunuz.

gboard-gif

Gboard 6.2 sürümünün en büyük özelliği ise küçülebilen klavye. Tek el ile kullanımı kolaylaştırmak için tasarlanan klavyeyi küçültme tuşuna dokunduğunuz zaman ekranın yaklaşık 3’te 2 si boyutta küçülüyor ve küçülen klavyeyi istediğiniz yöne çekebiliyorsunuz.

gboard-klavye-kaydirma

Şuan için beta sürümünü ortaya çıkan Gboard 6.2’nin beta sürümünden faydalanmak istiyorsanız beta programına Play Store üzerinden kayıt olabilirsiniz. Ancak kısa zaman içerisinde tüm kullanıcılar için Gboard 6.2 yayınlanacaktır.

Yorum Yapın, Değer Katın: