Google Mobil Kullanıma Öncelik Verecek!

0
51
google

Sektörel olarak baktığımızda teknolojinin her alanında oldukça aktif olan teknoloji pazarında önemli bir yere sahip olan Google, arama motorunda yenilikler yapıyor. Artık bundan sonra indeks almada mobil daha önemli bir yere sahip olacak.

Google geçen yıldan itibaren arama sonuçları için mobil optimizasyona önem veren siteleri diğer sitelere göre öne çıkarır hale gelmişti. Daha sonra ise mobil internet kullananlar için en hızlı yüklenen sitelere öncelik tanımıştı. Şimdi bunların üzerine bu konuya verilen önem bir tık daha artıyor.

Artık teknolojinin ilerlemesi ile birlikte herkesin cebinde bir akıllı telefon bulunuyor ve bu telefonları birçok amaç için kullanıyoruz. Bunların içinde Google gibi arama motoru platformlarında yaptığımız aramalar da önemli bir yere sahip. Bu yüzden öncelikle cihazlardaki internetin kısıtlı olması ve yüklenme hızını arttırmak için mobil optimizasyon sahibi olmak her geçen gün daha da büyük önem arz ediyor. Bunun farkında olan Google’da mobilden gelen trafik artışının üzerine düşmeye karar verdi.

Önümüzdeki birkaç ay içinde artık Google’ın masaüstü versiyonundan yapılan arama ile mobilden yapılan aramaların sonuçları birbirlerinden farklı olacak. Bundan sonra öncelik mobil indeksi birincil olarak kabul eden sitelerde olacak. Masaüstü indeksi ise artık ikinci planda yer alacak. Mobile uygun siteler ve içerikler ise artık ön saflarda yer almaya başlayacak.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: