Google Pixel İçin Android 7.1.1 Güncellemesi Yayınlandı!

0
177
Google-pixel-4g-sorunu
Google-pixel-4g-sorunu

Dün, Google Pixel akıllı telefonlar için Android 7.1.1 güncellemesi yayınlandı. Güncelleme şimdilik sadece Kanada’da yer alan kullanıcılar için sunuldu. Bizi ilgilendiren kısım ise Android 7.1.1’nin neleri içerdiği.

Google henüz yayınlamış olduğu güncelleme için resmi bir değişiklik günlüğü yayınlamadı. Bunun için şimdilik nelerin değiştiğini bilemiyoruz sadece Pixel kullanıcılarından gelen geri dönüşümler ile bazı bilgilerin sahibi olabiliyorum Ancak görünen o ki Android 7.1.1 görüldüğü kadar küçük bir güncelleme değil. Güncelleme ile birçok kullanıcı işlevselliği yönünde yenilik gelmiş durumda.

Güncelleme ile birlikte birçok kişinin merakla beklediği telefonu uyandırmak için iki kez dokun özelliği gelmiş durumda. Piksel’inizde Ayarlar>Hareketler bölümüne giderek uyandırmak için iki kez dokun özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. 

Android 7.1.1 ile gelen diğer bir özellik ise Google tarafından Ambient Display olarak adlandırılan özellik ile telefonunuza bildirim geldiğinde Pixel ekranını otomatik olarak açıyor. Ancak pil ömrünü korumak için ekran düşük güç modunda ve gri tonlama ile açılıyor.

Boyut olarak 263 MB olan güncelleme ile birlikte birçok Pixel kullanıcısının şikayet ettiği Band 5 bağlantı sorunları da giderilmiş durumda.

Android 7.1.1 güncellemesinde ayrıca ufak tefek hata düzeltmeleri de yerler alıyor. İlerleyen günlerde bu özellikler diğer Android 7.0 yüklü cihazlar için de gelmesi muhtemel gözüküyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: