Google Pixel Lens Sorunu Ne Olacak? Çözümü Burada!

0
108
google-pixel-lens-sorunu-ne-olacak-cozumu-burada

Çoğu zaman cep telefonlarımızı sırf kamerasının kalitesi için satın aldığımız doğru. Ama tabi bütün işlevi fotoğraf çekmek üzerine olan cihazlar ile kıyaslamak olmasa da, kaliteli bir cihazdan kaliteli (en azından tatminkar) bir görüntü bekleyebiliyoruz değil mi? İşte Google Pixel de bu konuda bir sorun ile karşılaşmıştı çıktığı zamanlarda hatırlarsanız. Söz konusu sorun, en azından bazıları için lens sorunu idi. Yani odaklama yaptığı zaman bulanıklık ve lens parlaması gibi sorunlar çıkmıştı. Bu bazı kişilerin hoşuna gitse de, aklına takılanlar için büyük bir sorun teşkil ediyordu. Peki ama son durum nedir?

Google Durumu Güncelleme İle Kurtarma Derdinde!

Bu sorunun donanımsal bir sorun değil de, teknik yazılım ile ilgili olabileceğini düşünen yetkililer, denemelerinde yazılım ile görüntünün düzeltilebildiğini fark etmişler. Yani aslında bütün mesele, güncel bir yazılım ile çözülüyor (muş). Yapılan testler ve ABD üzerindeki kullanıcılar da durumu kısa bir süre önce denemeye başladıklarını ve şimdilik bir sorun olmadığını söylüyor. Siz denediniz mi peki?

Kamera Güncellemesini Bekleyin

Büyük ihtimalle, kısa zaman içerisinde bütün Pixel kullanıcılarına güncel bir kamera sorunu düzeltme yazılımı gidecek ve bu yazılım ile söz konusu sorunlar çözülmüş olacak. Size güncelleme gelmedi ise bir kontrol yapabilirsiniz bu konu ile ilgili.

Güncel konularda ve haberlerde karşınızda olmaya devam edeceğiz arkadaşlar.

Yorum Yapın, Değer Katın: