Google Pixel Pil Ömrü Sorunları Nasıl Çözülür?

0
106
Google-pixel-pil-omru-sorunu
Google-pixel-pil-omru-sorunu

Google Pixel Pil Ömrü Sorunları Nasıl Çözülür?

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda sizlerle Google pil ömrü üzerinden konuşacağız. Google Pixel XL olarak tanıtılan ürün, boyutuna göre şarj ile ilgili sorunları yaşatıyor. 2770 mAH pil ömrü ile gayet ideal bir kullanım sunsa da, sorunlar yüzünden erken şarj bitme gibi durumları da yaşıyoruz. Peki ama nasıl önleyeceğiz bu sorunları? Yani nasıl üstesinden geleceğiz Google Pixel pil ömrü sorunlarının? Yapılacak birkaç yöntem var.

Öncelikle Pil Kullanan Uygulamaları Kontrol Edin

Malumunuz, bazı uygulamalar düzenli olarak açık olduğu için telefonunuzun pil kullanımı konusunda sıkıntıya girmesine neden olabilir. Bu da sizin daha sorunla bir şarj tüketimine dahil olmanız anlamına geliyor. Bu yüzden zaman kaybetmeyin ve yoğun bir kullanım ile ön plana çıkarılan her türlü çalışmayı yakından inceleyin. Yani uygulamaları kontrol ederek, öncelikli bir başlangıç yapabilirsiniz. Ekran ayarları da bu konuda önemli bir durum olsa da, pil bitmesini doğrudan uygulamalara bağlayabiliriz (Eğer batarya ile ilgili bor sorun yoksa).

Telefonun Pil İyileştirme Özelliğini Aktif Edin

Telefonunuzda yer alan pil iyileştirme uygulamalarını kullanarak, durumu daha da hızlı bir şekilde toparlayabilirsiniz. Bunu yapmak için cihazınızdan ayarlar menüsüne girerek, ardından pil seçeneğine ulaşın. Sonrasında ise ağırlıklı olarak menü üzerinde yer alan pil optimizasyonu, sizin için uygun bir pil kullanımı sağlayacaktır. Bu durumu ön plana çıkarmak isterseniz, zaman kaybetmeyin ve hemen gerekli çalışmalara hızlı bir şekilde başlayın.

Kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak da bir başlangıç yapabilirsiniz değerli arkadaşlar. Bunu yaparsanız, ram kullanımı ile ilgili kasma da düşeceği için, şarj kullanımınız biraz daha normale dönecektir. Bu seçenekler, cihazınız ile ilgili yaşadığınız pil sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacaktır. Şayet olmadıysa, ekstra pil desteği kullanabilirsiniz.

Son Çaremiz, Bir PowerBank!

Eğer şarj ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bir mobil powerbank alarak, ekstra pil desteği sağlayabilirsiniz. Zaman kaybetmeyin ve sizin için üretilen çeşitli seçenekleri daha rahat bir şekilde incelemeye ve ön plana çıkarmaya başlayın.

Yorum Yapın, Değer Katın: