Google Pixel XL Batarya Testi

0
73
google-pixel-xl-karsilastirma

Google‘ın son çıkardığı telefonlar olan Pixel ve Pixel XL piyasada hızla tükendi ve çok sevildi. Tabi ki buna Google’ın reklam politikası da oldukça başarılı oldu diyebiliriz. Hatırlarsanız Google 2 günde sadece televizyon reklamlarına 3.2 milyon dolar harcamıştı.(Yaklaşık 9.8 milyon TL).

Google Pixel XL’ın özelliklerini hatırlayalım.

Öncelikle tasarım olarak bakarsak kasasında cilalı alüminyum kullanılmış. 5.5 inçlik 1440 x 2560 çözünürlükte AMOLED ekranlı telefonun ağırlığı 168 gram. Telefon gücünü Qualcomm Snapdragon 821‘den alıyor ve 2 adet 2.15 Ghz ve 2 adet 1.6 Ghz işlemcisi bulunuyor. 4 GB RAM‘e sahip Pixel XL, grafik birimi olarak Adreno 530 kullanıyor. Hafıza olarak da 32 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı seçeneğe sahip. İşletim sistemi olarak da Android 7.1 işletim sistemi kullanıyor.

Şimdi asıl konumuza gelelim yani Google Pixel XL‘ın batarya testine ve rakip firmaların amiral gemileri diyebileceğimiz modelleri ile karşılaştırılmasına bakalım. 3450 mAh‘lik bir bataryaya sahip olan Google Pixel XL, oldukça yüksek kapasiteli bir bataryayı bünyesinde barındırıyor.

Rakipleri olan Samsung Galaxy S7 Edge 3600 mAh‘lik , Apple iPhone 7 Plus ise 2900 mAh‘lik bir bataryaya sahip.  Ancak kullanım sürelerine baktığımız zaman iPhone 7 Plus oldukça yüksek bir kullanım süresi sunuyor. Bunun en büyük etkisi tabi ki kullandığı işletim sistemi olan iOS‘un kararlı bir yapıda çalışması ve batarya kullanım optimizasyonunun oldukça iyi olması. Aşağıda yer alan tabloda karşılaştırmaları rahatlıkla görebilirsiniz.

google-pixel-batarya-testi

 

Yorum Yapın, Değer Katın: