Google Play Filmler’e 4K Desteği Geliyor!

0
86
google-play-4k-movies-app

Google Play yaptığı son açıklama ile birlikte,yeni bir güncelleme sayesinde 4K film desteğini getirdiğini duyurdu. Bundan sonra isteyen kullanıcılar(bu kullanıcılar arasında Türkiye’de var), Google Play Filmler üzerinden 4K film seyredebilecekler.

Peki bu sistem nasıl gerçekleşecek?

Google böyle bir adım atarak özellikle biz Türk kullanıcıları oldukça mutlu etti. Çünkü özellikle ülkemizde 4K sistemine tam olarak bir geçiş henüz söz konusu olmadı. TV kanalları olarak baktığımızda ise 4K film desteği veren kanal sayısı oldukça düşük seviyelerde. Ancak Google’ın yaptığı yenilik sayesinde Google Play Film ile istediğimiz filmi 4K desteği ile izleyebileceğiz. Bu programın diğer bir güzelliği ise izlemek istediğimiz filmleri bilgisayarımıza ya da istediğimiz bir şekilde indirip istediğimiz yerden izlememiz olacak.

Film servislerinin kullanımının oldukça artış göstermesi ile birlikte Netflix‘de bir adım atarak artık Türkiye’de Türkçe dil desteği vereceklerini açıklamıştı. Google Play Filmler‘inde bu konuda bir adım atması ile birlikte rekabet ortamı kızıştı. Bu rekabet ortamının kızışması en çok kullanıcılara yarayacaktır. Ayrıca 2016 yılında kullanıma başlayan Google Play Filmler’in bir avantajı da Netflix gibi aylık ödeme ile değil izlemek istediğin film için ödeme seçeneği ile bence daha kullanıcı dostu bir ödeme yöntemine sahip. Ancak tabi ki sürekli Google Play Filmler üzerinden film izleyen kullanıcılar için aylık ödeme seçeneği daha avantajlı ancak benim gibi daha çok sinema tercih edenler için film başı ödeme yapmak daha cazip geliyor.

google-play-4k

Peki 4K Filmleri Nasıl İzleyebiliriz?

Öncelikle bilmeniz gerek şu Google Play Filmler üzerinden indireceğiniz 4K kalitede bir filmi izlemeniz için, size 4K desteği sunan bir monitörünüz ya da bir televizyonunuz olmak zorunda. Aksi taktirde 1080p formatının üstüne çıkamazsınız. Kısaca 4K destekli bir monitör ya da TV’niz yok ise ben 4K film indirdim ama kalite aynı demeyin baştan uyaralım.

google-play-4k-movies

4K Film Ücretleri Ne Kadar ?

Google Play Filmler üzerinden indirmek ya da izlemek istediğiniz filmler normal olarak 1080p formatında ve 4 dolardan başlayan bir ücrete sahip. Ancak izlemek isteğiniz kaliteyi 4K seviyesine yükselttiğinizde bu fiyat 24 dolar seviyelerine çıkıyor. Aslında baktığınız zaman bu da 4 kişilik sinema biletine tekabül ediyor. Evinde 4K destekli televizyonu ve ses sistemi olanlar için bu fiyat arkadaş ortamında ya da ailecek izlemek için uygun ancak diğer durumlarda ise Türkiye şartlarına göre oldukça yüksek seviyelerde diyebiliriz.

Yorum Yapın, Değer Katın: