Google Play Kodu Nedir? Nasıl Kullanılır?

1
1331
google-play-hediye-karti

Google Play Kodu, Google Play Store üzerinden yapacağınız ücretli uygulama alımı ya da uygulama içi satın almalarda kullanabileceğiniz bakiyeniz için verilen bir koddur. Play store’dan indirip oynadığınız herhangi bir oyun içinde, Google Play bakiyenizi kullanabilirsiniz. Örneğin, Clash of Clans‘da yeşil taş satın almak istiyorsunuz ve kredi kartı bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsunuz. Bu durumda aşağıda belirtilen şekilde, Google Play kodunuzu yükledikten sonra Google Play bakiyenizi harcayarak oyun içi harcamalarda bulunabilirsiniz.

Biliyorsunuz biz de yılbaşı özel çekilişimizde üç arkadaşımıza kullanmaları için Google Play Hediye Kartı verdik. Peki bu kodlar nasıl kullanılır?

Google Play Kodunu kullanmak için iki yöntem var birincisi bilgisayarınızdan Google Play Store adresine giderek, kullanmak istediğiniz hesap ile giriş yapıp aşağıda resimlerde göreceğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Google Play için buradan giriş yaptıktan sonra görselde de görebileceğiniz gibi sol tarafta yer alan kırmızı ile işaretlediğim bölümden “Kodu Kullan” sekmesine tıklayınız.

des-1

Daha sonra karşınıza çıkacak olan ekranda öncelikle benim kırmızı ile kapattığım yerde yer alan Google Play kimliğinizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra, daha önceden satın aldığınız ya da size hediye gelen kodu bu bölüme yazıp “Kodu Kullan” seçeneğine tıklayınız.

des-2

Google Play Kodunu yüklemenin ikinci yolu ise Android akıllı telefonuz ile Play Store’a giriş yapınız. Sol tarafta arama çubuğunun yan tarafında yer alan alt alta bulunan üç çizgiye tıklayınız.

1

Daha sonra açılan sekmede alt tarafta bulunan ve kırmızı ile işaretlediğim kısımda yer alan “Kod Kullan” sekmesine tıklayınız.

2

Son olarak açılan ekranda benim kırmızı ile kapattığım kısımda yer alan mail adresinizi kontrol edip “Kodu Girin” yazan kısma, satın aldığınız ya da size hediye olarak verilen kodu girip gönül rahatlığı ile harcama yapabiliriz.

3

1 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: