Google Play Music, Galaxy S8 ve S8+ İçin Varsayılan Uygulama Oldu!

0
142
1492787159575

Samsung telefon almaktaki en büyük dezavantajlardan birisi gereksiz uygulamaların çokluğu. Diğer üreticilerin aksine Samsung kendi uygulama paketini de kullanıcılara sunuyor. Bu durum da aynı işlevi gören her programdan iki tane olmasına yol açıyordu. Bugün itibari ile Google ve Samsung arasında yapılan bir anlaşma ile bu uygulamalardan en azından bir tanesi kayboldu diyebiliriz.

Bugün bir blog yazısı ile açıklama yapan Google, Google Play Müzik uygulamasının Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için varsayılan müzik uygulaması olacağını belirtti. Bu değişiklik muhtemelen kısa süre içerisinde piyasaya sürülecek Galaxy Tab S3 ve bundan sonra çıkacak Samsung cihazlar için de uygulanacaktır.

Bunun yanı sıra Samsung ve Google, Google Play Müzik’te kullanıcıların 100.000 şarkıya kadar depolama alanı konusunda da anlaştılar. Bu kapasite normal kullanıcıların iki katı büyüklüğünde. Diğer bir yandan Samsung kullancıları Play Music ve Youtube Red için de üç aylık ücretsiz kullanım imkanına sahip olacaklar.

Ayrıca Google ve Samsung, Samsung’un yeni sanal asistanı Bixby için de birlikte çalıştılar. Bu sayede sadece tek bir komut ile Google Play Müzik uygulamasından istediğimiz şarkıyı açabileceğiz.

Darısı diğer uygulamaların başına diyoruz:)

Yorum Yapın, Değer Katın: