Google Play Üzerinden Uygulama İnmiyor!

0
75
google-play-uygulama-sorunu
google-play-uygulama-sorunu

Google Play Uygulama İndirememe Sorunu!

Merhaba arkadaşlar. Bazı zamanlarda telefonumuza uygulama indirmek istiyoruz ama indirmek ile ilgili sorunlar baş gösteriyor. Bu yazımızda da, Google play uygulama indirme sorunu üzerinde duracağız. Bazı Android sahipleri bu rahatsız edici sorunla karşılaşabiliyorlar. Hatta güncelleme sonralarında ve hafıza ile ilgili sorunlarda sık sık karşılaşılabiliyor bu sorunlar ile. Lakin tabii panik yapmaya gerek yok. Çünkü sorunları iyi kavrayıp analiz edersek, çözümlerini de aynı şekilde bulabiliriz.

Uygulama Verisini Silin!

Bunun için de en kısa çözüm Google Play Store uygulamasının verilerini silmek olacak. Çünkü bu tarz sorunlarda, genellikle Cache (yani ön bellek dediğimiz veri) ile ilgili sorunlar baş gösteriyor. Yani telefonunuzda ve uygulamalarınızda gereksiz dosyalar birikmiş olabilir ve bu da Google Play ile ilgili bir indirme sorununu tetiklemiş olabilir. Zira bazı zamanlar android telefon virüsleri bile bu tarz sorunlar yaratabiliyor. Böyle durumlarda ilk yapmanız gereken yukarıda bahsettiğimiz gibi Google Play Store üzerinde yer alan verileri silmek olacak. Veriyi sil seçeneği ile gereksiz bütün cache dosyalarını da silmiş olacağız. Böylece Cache temizlenecek ve Google Play Store yeniden normal çalışmaya başlayacak.

En Hızlı Ve Kolay Yöntem!

Bu teknik ile aklınıza gelen pek çok uygulama sorununu çözebilirsiniz arkadaşlar. Şayet bir uygulamada yolunda gitmeyen bir şeyler var ise, tek yapmanız gereken veriyi silmek ve yeniden düzenleme yapmanız olacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: