Google’dan Pixel’in Satış Sonrası Desteği için Özel Ortalık!

0
85
google_pixel

Google, Pixel ve Pixel XL için yüksek satış hedefini gerçekleştirmek adına satış sonrası servise odaklanmış durumda. Eğer ki kullanıcı cihazın ekranını kırarsa Google ekran onarımını çok uygun fiyatlarla ve ayaküstü servis desteği ile sağlayacak.

Google bunu sunarken elbetteki bir iş ortağı ile beraber çalışacak. Şirket bunun için uBreakFix ile anlaşmaya girmiş durumda. Uygulamanın sadece ABD ve Kanada’da geçerli olduğunu belirtelim. En azından şimdilik.

Eğer ki cihazınız garanti kapsamında sayılmadığından, hasarlı ekranın onarımı;

  • Google Pixel için: 129 dolar
  • Google Pixel XL için: 149 dolar

olarak ücretlendiriliyor. Eğer ki cihazın şarj girişi veya pil sorunu olursa da her iki cihaz için bu sorunun giderilmesi adına 79 doları gözden çıkartmalısınız.

Google’dan şimdi beklenen ise bu uygulamasını yaygınlaştırması. Zamanla daha global pazarda akıllı telefonlarını satışa sunacak olan şirketin bu yönde bir çalışma yaptığı tahmin ediliyor ve benzer bir ekran onarımı desteğini tüm dünyada sunması öngörülüyor.

Google’ın Pixel ve Pixel XL ile Nexus’lardan gelen kötü ünü temizleme peşinde olduğunu ve yepyeni, temiz bir sayfa açma amacında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorum Yapın, Değer Katın: