Heyecan Verici Galaxy Note 7 Özellikleri Note 5’e Gelmeye Başladı!

0
320
samsung-galaxy-note-7

Pil sorunu nedeniyle piyasadan geri çekilen Note 7’nin ardından gözler bir yaşındaki Note 5’e çevrilmişti. Samsung’un Note 7 için yaşadığı sıkıntısını giderememesi Note 5’i odak nokta haline getirdi.

Elbetteki kullanıcı bazında odak Note 5 olunca Samsung’ta boş durmayarak Note 7’ye münhasır olarak sunduğu kimi yazılımsal özelliği Note 5’e taşımaya başladı. Şirketin bu politikası tümüyle pazarlama üzerine olsa da mevcut Note 5 kullanıcılarını memnun etmiş durumda.

Samsung şu anda Kore’de Galaxy Note 7’ye münhasır olarak yazılımsal özellikleri Note 5 kullanıcılarına sunmuş durumda. Her ne kadar bu durum karşısında Galaxy S7/S7 Edge kullanıcıları şirkete tepki gösterse de unutulmamalı ki S7 serisi S-Pen’den yoksun ve bu aslında oldukça önemli bir detay.

Samsung şu anda bu özel güncellemeyi (Grace UX update) Güney Kore ile sınırlı tutuyor. Güncellemenin içerik bakımından çok da geniş olmadığı da bir gerçek. Sunulan bu özel güncelleme ile Note 5’lere geniş selfie, Ultra Güç Tasarruf Modu, Smart Manager, mavi ışık filtresi, Game Tools (oyun araçları) gibi bir dizi özellik dahil.

Bu güncellemenin diğer bölge ve ülkelerdeki Note 5 kullanıcılarına ne zaman sunulacağı ise şimdilik belirsiz. Muhtemelen Android 7.0 güncellemesinin gelmesiyle bu özel güncelleme tüm dünyada kullanıma sunulacak gibi duruyor.

SamMobile’da Grace UX güncellemesine ait pek çok ekran görüntüsü yer alıyor. Buradan devam ederek Grace UX güncelleme görüntülerine ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: