HTC 10 Evo’nun Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

0
134
htc-10-evo

Uzun bir aradan sonra sessizliğini bozan HTC, Evo isimli yeni akıllı telefonunu çıkarmaya hazırlanıyor. HTC 10 Evo olarak adlandırılan telefonun tanıtımı oldu ve teknik özellikleri, satış fiyatı gibi detayları da böylece ortaya çıkmış oldu.

HTC 10 Evo Ne Getiriyor?

htc-10-evo

HTC‘nin son çıkardığı telefon ile birlikte yine 10 serisini devam ettirerek Evo kavramını akıllı telefonlara entegre ediyor. İki farklı isimle de çıkması gündemde olan telefonun, Amerika’da HTC Bolt, Avrupa ülkelerinde ise HTC 10 Evo adıyla piyasaya sunulacağı konuşulanlar arasında yer alıyor.

Cihazın teknik özelliklerine geçecek olursak, kutusundan Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile çıkarak ilk artıyı kapıyor. Çoğu telefon üreticisi gibi Android 6.0 Marshmallow ile çıkartıp sonra kullanıcılara güncelleme bekletmiyor en azından.

Cihazın renk skalası birazcık dar maalesef. İki farklı renk seçeneği ile piyasaya çıkacak olan HTC 10 Evo’nun kasası metalden yapılmış. 5.5 inçlik 1920 x 1080 çözünürlükte IPS LCD bir ekrana sahip olan HTC 10 Evo, Snapdragon 810 tipi sekiz çekirdekli bir işlemci kullanıyor ve bu işlemci 3 GB kapasiteli bir RAM ile destekleniyor. Depolama olarak bakacak olursak da 64 GB dahili depolamaya ek olarak 256 GB‘a kadar microSD kart desteği sunuyor. 18 Megapiksel arka kameraya sahip olan cihazın ön kamerası ise 8 Megapiksellik bir kapasiteye sahip. Satış fiyatı olarak ise kesin olmamakla birlikte yurt dışı 799 dolar, Türkiye fiyatı ise 2199 TL olarak ön görülmekte. HTC 10 Evo’nun özelliklerine daha detaylı bakmak isteyenler aşağıda yer alan tabloya bir göz atabilirler.

htc-10-eve-teknik-ozellikler

 

Yorum Yapın, Değer Katın: