HTC 11 Ne Zaman Görücüye Çıkıyor?

0
132
htc-kapak-gorsel

HTC bu yıl beklenenin aksine Mobil Dünya Kongresi‘nde yeni amiral gemisi HTC 11‘i tanıtmadı. Diğer bir yandan da diğer markaların aksine HTC 11 hakkında sızıntılar da yok denecek kadar az diyebiliriz. Durum böyle olunca HTC kullanıcılarını yeni amiral gemisi hakkında büyük bir merak sardı.

HTC 11’in Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmamasının iki nedeni olabilir. Birincisi Samsung’un Qualcomm ile yaptığı ikili anlaşma gereğince 10nm mimarisi ile üretilen Snapdragon 835 işlemciye koyduğu ambargo olabilir. Samsung’un amiral gemisi Galaxy S8’de kullanacağı bu işlemciyi kendisi telefonlarını tanıtmadan diğer markaların kullanmasını istemiyor.

İkinci neden ise HTC’nin pazar politikası olarak yorumlanabilir. HTC öncelikle rakiplerini görüp daha sonra yeni amiral gemisini tanıtmak istiyor da olabilir.
HTC 11’in beklenen özelliklerine bakacak olursak; düşük bir ihtimal ile Snapdragon 835 işlemci kullanacak. Ancak ağırlık şuan ki birçok mevcut rakibi gibi Snapdragon 821 işlemci kullanılacağı yönünde. Bazı kaynaklar HTC 11’in 6 GB RAM ile geleceğini söylese de bize göre göre 4 GB‘lık bir RAM desteği sunacak.

5.5 inç büyüklüğünde 1440 x 2560 çözünürlükte bir ekran kullanılması beklenen HTC 11 hakkındaki bu iddialar doğru çıkarsa kendinden önceki amiral gemisi olan HTC 10’un 5.2 inçlik ekranına oranla bir büyüme gerçekleşecek.

HTC 11’in kamerası ise yine çıkan dedikodulara göre 12 Megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kamera şeklinde olacak. HTC’de rakipleri gibi çift arka kamera furyasına katılacak mı bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: