HTC Mobil Pazara Veda Edebilir!

0
90
htc-logo1

Özellikle son yıllarda HTC, mobil pazarda başarılı ve güzel telefonlar çıkarıyor. Bunun son örneği ise HTC 10. Sanal gerçeklik furyasında da kendisine bir yer edinen HTC, sanal gerçeklik gözlüğü Vive ile oldukça beğeni topladı. Ancak satışlar bu beğeniler ile doğru orantılı olarak artmıyor.

htc-10

Daha önce yaptığımız haberde olduğu gibi mobil pazarın satış lideri Samsung oldu. Samsung‘un arkasından ise Apple ve Huawei geliyor. Samsung ve Apple yaptıkları isim, marka değerleri ve çıkardıkları modeller ile oldukça beğeni topluyor. Huawei ve Xiaomi gibi markalar ise fiyat performans ilişkisi içerisinde oldukça beğeni topluyor ve mobil pazarda oldukça yüksek oranda söz sahibiler. Ancak durum HTC açısından öyle gerçekleşmiyor ve rakipleri ile baş edemez duruma geldi. Bu durum ise HTC hayranlarını oldukça üzecek bir sonuca neden olabilir.

HTC ise böylesine zorlu bir rekabetin olduğu pazardan çekilip, telefon birimini satıp onun yerine farklı yatırımlara yönelmeyi düşünüyor. Henüz HTC’den gelen resmi bir açıklama olmamasına rağmen çıkan haberler bu yönde.

Yorum Yapın, Değer Katın: