HTC U 11, Geliş Tarihi Kesinleşti!

0
125
htc-u-logo

HTC‘nin uzun süreden beridir konuşulan yeni telefonu HTC U 11 hakkında bugün bir video yayınlandı. Videonun sonunda da HTC’nin yeni telefonunun ne zaman tanıtılacağına dair tarih de açıklandı.

HTC’nin yayınladığı videoda HTC U 11’in tanıtım tarihi olarak 16 Mayıs kesinleşmiş oldu. Aşağıdaki bağlantıdan da izleyebileceğiniz video da direkt olarak tasarım yer almasa da telefon hakkında bize küçük bilgiler veriyor.

htc-u-11-tanitim-tarihi

Ortaya çıkan söylentilere göre HTC’nin yeni amiral gemisi üstün özelliklere sahip olacak. Qualcomm tarafından üretilen ve şuan piyasanın en güçlü işlemcisi konumunda bulunan Snapdragon 835 kullanılacak olan telefonda performans 4 GB RAM ile desteklenecek. Dahili hafıza olarak ise 64 GB tercih edilmiş durumda.

4.000 mAH gibi yüksek kapasitede bir batarya ile gelmesi beklenen HTC U 11, günlük kullanımlarda şarj sorununu ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Bu özelliği ile piyasada yer alan rakiplerine karşı avantaj yakalamış olacak. Diğer bir yandan 12 MP arka kamerası ve 16 MP ön kamerası ile özellikle selfie düşkünleri için tercih edilebilir bir telefon olacak.

HTC 11’in fiyatına dair ise herhangi bir detay bulunmuyor. Telefonda renk seçeneği olarak ise siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve gümüş renk seçenekleri bulunuyor. Telefonun fiyatının da makul bir seviyede olması durumda özellikle ülkemizde tercih edilebilecek telefonlar arasında yer alacaktır.

Yorum Yapın, Değer Katın: