HTC U 11 Render Görüntüleri Ortaya Çıktı!

0
248
htc-u-11-renders

HTC, bu ayın ortalarında 16 Mayıs tarihinde yeni amiral gemisini tanıtacak. Telefonun adı ise büyük ihtimal ile HTC U 11 olması bekleniyor. HTC U 11‘in kullanacağı basınca duyarlı ekran teknoloji oldukça merak edilen özellikler arasında yer alıyor.

Ortaya çıkan ve render olarak adlandırılan görüntüler tabi ki resmi görüntüler değil. Ancak oldukça güvenilir kaynaklar arasında yer alan @OnLeaks tarafından paylaşılan parlak kırmızı renkteki fabrika tasarım görüntüleri gerçeğe oldukça yakındır diyebiliriz.

Paylaşılan videoda da görebileceğiniz gibi ekranın sol ve sağ tarafında ince çizgiler yer alıyor. Telefonun üst ve altında ise çok da ince diyemeyeceğimiz bir çerçeve bulunuyor. Telefonun kalınlığına bakacak olursak alt tarafı 8mm, üst tarafı ise 9.2mm kalınlıkta. Aradaki bu farkın sebebi ise sıkılabilir çerçeve ya da basınca duyarlı yan panel olarak adlandırılan teknolojiden kaynaklanıyor.

HTC U 11’in ortaya çıkan özelliklerini hatırlayacak olursak; Qualcomm tarafından üretilen ve piyasanın şuan için en güçlü işlemcisi diyebileceğimiz Snapdragon 835 işlemci kullanıyor. Performansın 6 GB RAM ile desteklendiği telefonda 128 GB dahili hafıza yer alıyor.

12 MP çözünürlükte arka kamera ve 16 MP çözünürlükte ön kameranın yer aldığı telefonda 3.000 mAh kapasiteli batarya ve USB Type-C bağlantı tipi bulunuyor. Kutusundan Android 7.1 işletim sistemi ile çıkacak olan telefonun fiyatına dair ise şimdilik herhangi bir detay bulunmuyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: