HTC U Özellikleri Ortaya Çıkıyor!

0
92
htc-u

HTC‘nin yeni amiral gemisi HTC U, kaynaklarımızdan gören bilgilere göre rakiplerinin gerisinde kalmamak adına IP57 su ve toz geçirmezlik sertifikasına sahip olacak. Aynı zamanda yeni amiral gemisinin 3.5mm kulaklık girişi de kalkıyor.

IP57 su ve toz geçirmezlik sertifikası ile telefonlar bir metre suyun altında 30 dakikaya kadar sorunsuz olarak çalışabiliyor. Galaxy S8‘de bulunan IP68 sertifikası ise 1.5 metre derinlikte 30 dakika boyunca problemsiz olarak çalışabiliyor.

3.5mm kulaklık girişinin kalkması ile de HTC’nin kablosuz kulak içi kulaklıklara önem vereceğini söyleyebiliriz. Ancak bu kablosuz kulaklıklar kutu içinde çıkar mı yoksa Apple’ın yaptığı gibi harici olarak mı satılacak bunu zamanla göreceğiz.

Ortaya çıkan sızıntılara göre HTC’nin yeni amiral gemisin tek hatlı ve çift hatlı olmak üzere iki farklı versiyonu bulunacak. Böylece çift hatlı telefon kullanmak isteyenlerin de tercihi konumuna gelebilecek.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sızıntıları da hatırlarsak, HTC U 5.5 inç büyüklüğünde ekran ve Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 835 işlemci kullanılacak. Performansın 4 GB RAM ile desteklendiği telefon kutusundan Android 7.1.1 işlemci ile çıkması bekleniyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: