HTC U, Snapdragon 835 İşlemci ve Dokunmatik Çerçeve İle Geliyor!

0
189
htc-u

HTC‘nin HTC U adı altında Snapdragon 835 işlemcili yeni bir amiral gemisi üzerinde çalıştığını biliyoruz. HTC’nin bu yıl ki ailesinin U Play ve U Ultra‘dan sonra üçüncü üyesi olacak olan akıllı telefon, Edge Sense adı verilen yeni bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

HTC, bu yeni teknolojisi ile birlikte cihazın etrafına yerleştirdiği sensörler ile telefonun arayüzünde bazı bölümlerin kontrol edilmesine imkan tanıyacak. Bu fikir geçtiğimiz yıl HTC’nin konsept bir telefonunda ortaya atılmıştı ve bu yıl da bu fikri gerçeğe dönüştürmeye hazırlanıyor.

HTC U’nun diğer özellikleri ise, 5.5 inç büyüklüğünde QHD çözünürlükte ekran kullanılacak telefonun 12 MP çözünürlükte Sony IMX362 ve IMX351 kamerası bulunacak. Dahili hafıza olarak ise 64 GB ve 128 GB kapasiteli seçenekleri olacak telefonun RAM kapasitesi hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

HTC’nin en büyük rakipleri olan Samsung Galaxy S8 ve LG G6’ya karşı büyük bir adım atması gerekiyor. Bunun farkında olan HTC yeni amiral gemisi ile rakiplerine adeta ben de varım diyecek.

Yorum Yapın, Değer Katın: