Huawei P10’da Fiziksel Ana Ekran Tuşu Kalkıyor!

0
162
huawei-p10-render

Birkaç gün önce çıkan bazı görsellerde Huawei P10‘a ait render görüntüleri denilen görseller çıkmıştı.  Çift tarafı kavisli bir ekrana sahip olacağını belirtilen görsellerde anlaşılması güç bir ayrıntı vardı. Bu ayrıntı, Huawei P10’un fiziksel bir ana ekran tuşuna sahip olacağı ve arka tarafında da parmak izi tarayıcısı bulunacağı yönündeydi. Ancak garip olan şu ki fiziksel bir ana ekran tuşuna sahip olan akıllı telefonun parmak izi tarayıcısı neden arka kısmında olsun?

huawei-p10-render

Neyse ki son çıkan render görüntülerinde bu hata fark edilmiş olacak ki son çıkan görsellerde fiziksel ana ekran tuşu kaldırılmış ve yerine Huawei logosu yerleştirilmiş. Çıkan son görseller Çinli dev telefon üreticisinin çıkardığı son akıllı telefon modellerine daha çok benziyor diyebiliriz.

2017 yılının ilk aylarında gelmesi beklenen Huawei P10’un böylece çıkan görseller ve sızıntılar ele alındığında çift tarafı kavisli bir ekrana sahip olacağını, fiziksel ana ekran tuşunun kaldırılacağını ve arka tarafında parmak izi okuyucusunun yer alacağını söyleyebiliriz. Diğer bir olması yüksek ihtimal özellik ise Huawei P10’da Leica marka çift arka kameranın yer alacak olması.

Yorum Yapın, Değer Katın: