Huawei’den Kavisli Ekranlı Telefon Geliyor

1
78
huawei-kapak-gorsel

Android dünyasına sunduğu sızıntılar ile tanınan Evan Blass son olarak, Huawei  ailesinin iki yeni üyesinin yani Mate 9 ve Mate 9 Pro‘nun görsellerini yayınladı.

Samsung‘un Galaxy Note 7‘de yaşadığı talihsizlikler, mobil pazarda rakip firmalar için altın değerinde bir fırsat oldu. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen rakip firmalar, canla başla çalışıyor. Bunlardan birisi de Huawei, yeni çıkardığı telefonlar oldukça konuşulacağa benziyor.

huawei-kavisli-ekran

Huawei’nin ilerleyen günlerde düzenleyeceği özel bir etkinlikte kullanıcılara tanıtacağı Mate 9 ve Mate 9 Pro’nun yapılacak etkinlik öncesi görselleri sızdı bu sızıntıdan sonra gözler Huawei  üzerinde yoğunlaştı. Çıkacak telefonlardan Mate 9’un Full HD olması bekleniyor ancak güzel kısım ise Mate 9 Pro‘nun Samsung’ Galaxy Edge modellerinde olduğu gibi kavisli bir ekran ile gelecek olması ayrıca ekran boyutu olarak da oldukça büyük bir ekrana sahip. 5.9 inç büyüklüğünde QHD bir ekran yer alması kesin gibi.

Çıkan resimleri incelediğimizde cihazın arka kısmına yerleştirilmiş parmak izi sensörü ve kavisli ekran ile birlikte gelecek olarak çift kamera ilk bakışta göze çarpan özellikler. İlk olarak iPhone 7 ile birlikte kalkan 3.5 mm‘lik kulaklık girişi Huawei ‘nin cihazlarında da kalkacak mı söylentilere dolanırken çıkan görsellere göre Huawei  Mate 9 ve Huawei  Mate 9 Pro’da 3.5mm’lik kulaklık girişi yerini koruyacak.

Her iki modelde de 64 bitlik sekiz çekirdekli Kirin 960 işlemcisinin kullanılması muhtemel. Kısa bir süre önce tanıtılan bu işlemcinin dört çekirdeği Cortex A53 ve 1.8 GHz hızında çalışıyor diğer dört çekirdek Cortex A73 ve 2.4 GHz hızında çalışıyor. RAM kısmına bakacak olursak 4 GB ve 6GB‘lık RAM‘lerin yer alması bekleniyor. 4GB RAM kullanılan cihazlarda 64GB ve 128GB‘lık dahili depolama seçeneği sunulurken 6GB’lık RAM seçeneğine sahip modellerde 256GB’lık dahili depolama hafıza seçeneği ekleniyor. Aynı zamanda Huawei Mate 9 ve Huawei Mate 9 Pro, Google‘ın desteklediği VR platformu olan Daydream desteği ile birlikte kullanıcılar ile buluşacak. 3 Kasım‘da Almanya‘nın Münih şehrinde yapılacak olan etkinlikte diğer tüm detayları hep birlikte öğreneceğiz.

 

 

 

1 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: