iOS ve Android Yükselişe Devam Ediyor!

0
63
ios-ve-android-yukselise-devam-ediyor

Android ve iOS yükselişe tüm hızı ile devam ediyor. Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere, söz konusu Android ve iOS pazarı ile ilgili büyümeleri sunmak istiyoruz ve analizler yapıyoruz. Bağımsız piyasa araştırma firması Kantar Worldpanel’in yayınladığı en son aylık veriler, iOS ve Android’in pazar payını artırdığını söylüyor. Eylül 2016’da tamamlanan üç aylık dönemin verileri, iOS’un en yeni iPhone’ların da yardımıyla önceki seneye göre pazar payını artırdığını gösteriyor. Bunun yanında Android’in de bazı bölgelerde pazar payını artırdığı gözleniyor.

Satış Ömrü Uzuyor

Bazı telefonları satış ömrünün sonuna ulaşmak üzere olan Microsoft’un Windows’lu telefonları ise pazar payı kaybetmeyi sürdürüyor. iOS’un en çok kazandığı yer, 5 puanlık artışla Eylül 2015’te yüzde 29,2’ye ve bir yıl sonra yüzde 34,2’ye ulaştığı ABD. Eylül ayında etkisini sürdüren Galaxy Note 7 sorunuyla birlikte Samsung’un satışları, yüzde 3 gerileyerek yüzde 33,8’de karar kılmış görünüyor. Samsung’un Note 7’nin etkilerini tatil sezonunda hissetmeye devam edeceği düşünülüyor.

Çin’deki Pazar Büyüyor!

Android’in Çin’deki pazar payını yüzde 7,7 büyüterek yüzde 85,3’e ulaştırmış olması, raporun göze çarpan detaylarından. Bununla birlikte iPhone’un yüzde 19’dan yüzde 14,2’ye gerilemiş olması iPhone satışlarının düştüğünü gösteriyor. Yani özet olarak söyleyebiliriz ki, Android pazarı iOS pazarına gire yükselmeye devam ediyor. Kendi içinde farklı cihazları ile oldukça yenilikçi çözümler sunmaya devam eden Android, bu kapsamda da üretimini hızlandırıyor diyebiliriz.

Yorum Yapın, Değer Katın: