iPhone 7 Plus ve Google Pixel XL Karşılaştırması

0
218
google-pixel-iphone-7-plus-kapak

iPhone 7 Plus ve Google Pixel XL Karşılaştırması

İlk olarak Google Pixel XL‘ın tasarımını incelersek, kasasında cilalı alüminyum kullanılmış ve parmak izi sensörü de cihazın arka tarafına yerleştirilmiş. iPhone 7 Plus‘da ise diğer iPhone 6 ve iPhone 6S‘de olduğu gibi standart alüminyum kasa kullanıldı ve Touch ID parmak izi sensörü de Taptic Engine ile güncellenmiş Home tuşunda kullanılıyor.

IP67 su ve toz geçirmezlik sertifikası ile iPhone 7 Plus söz konusu dayanıklılık olunca Google Pixel XL karşısında avantaj elde ediyor. Ancak diğer özellikleri de incelemeye devam edelim.

Her iki telefonu da boyut ve ağırlık yönünden inceleyecek olursak.  iPhone 7 Plus 158.2 x 77.9 x 7.3mm boyutlarına sahip ayrıca ağırlığı 188 gram. Google Pixel XL‘ın boyutları ve ağırlığı ise 154.7 x 75.7 x 8.6mm ve 168 gram ağırlığında.

google-pixel-xl-karsilastirma

Google Pixel XL ve iPhone 7 Plus Ekran Karşılaştırması

Her iki amiral gemisi de ekran boyutu olarak 5.5 inçlik bir ekrana sahip. Ancak çözünürlük bakımından farklılık gösteriyorlar. iPhone 7 Plus FULL HD çözünürlüğe sahipken Pixel XL ekran olarak QUAD HD bir ekran kullanıyor.

Google Pixel XL ve iPhone 7 Donanım Karşılaştırması

Pixel XL‘da Snapdragon 821 işlemci bulunuyor. Bu işlemci ise 4 GB RAM ile destekleniyor. Depolama seçenekleri ise 32 GB ve 128 GB olarak belirlenmiş. Ancak microSD kart ile depolama kapasitenizi arttırabiliyorsunuz. iPhone 7 Plus ise Apple A10 işlemciyi bünyesinde barındırıyor depolama seçeneklerine bakacak olursak 32 GB, 128 GB ve 256 GB seçenekleri bulunuyor. Sizin de bildiğiniz gibi Apple bu sene radikal bir karar ile 16 GB ve 64 GB‘lık seçenekleri kaldırmıştı.

iphone-7-plus-pixel-xl-kamera-karsilastirma

Kamera Karşılaştırması

Öncelikle ön kamera olarak bakacak olursak, Pixel XL modelinde f/2.0 diyafram değerinde 8 Megapiksellik bir kamera bulunur. iPhone 7 Plus‘da ise f/2.2 diyafram değerinde 7 Megapiksellik bir kamera yer alıyor. Arka kameralarda ise ilk olarak iPhone 7 Plus çift arka kamerası ile hemen bir adım öne çıkıyor. 12 Megapiksellik 2 kamerası bulunan iPhone 7 Plus’ın kamera diyafram derinlikleri ise f/1.8 ve f/2.8 değerlerinde. Ayrıca 4K video çekimini de destekliyor. Pixel XL‘ın arka kamerası ise 12.3 Megapiksel ve f/2.0 diyafram değerinde.
pixel-xl-iphone-7-kamera-karsilastirmasi

Batarya Karşılaştırması

Google Pixel XL‘da oldukça iyi bir batarya var. Pixel XL’ın bataryası 3450mAh değerinde iken iPhone 7 Plus‘ın bataryası ise 2900mAh büyüklüğünde.

Her iki telefonunda kendine göre güzel özellikleri var tercih siz değerli takipçilerin 🙂

Yorum Yapın, Değer Katın: