iPhone X Satışlarından Apple’dan Sonra Samsung Kazanacak!

0
53
samsung

Apple, dün yeni amiral gemisi iPhone X‘i teknoloji severler için tanıttı. Apple’a göre iPhone X, akıllı telefonların geleceğini temsil ediyor. Tabi ki bu konu tartışmaya fazlası ile açık diyebiliriz. Ancak iPhone X satışları arttıkça Samsung daha da fazla kazanacak diyebiliriz.

iPhone X, Apple’ın OLED ekrana sahip ilk akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor. Samsung ise Apple’ın kullanmak istediği gereksinimlere sahip yüksek kaliteli OLED ekranın tek tedarikçisi durumunda. Daha da açıklayıcı olmak gerekirse Samsung, OLED ekran pazarının yüzde 89’luk kısmının hakimi. Bu yüzden Apple, ekranlarını en büyük rakibinden almak zorunda diyebiliriz.

iphone-x

Yakın tarihli bir rapora göre Samsung, bir OLED ekran paneli için 120-130 dolar arasında bir fiyat biçiyor. Tabi ki bu fiyatları arttırmakta azaltmakta pazarın sahibi Samsung’un elinde. Apple, milyonlarca iPhone X satmayı planlıyor. Durum böyle olunca da Samsung’un kasasına Apple’ın satışlarından dolayı milyonlarca dolar para girecek.

Apple, bir kaç yıl boyunca ekranlarını Sasung’dan almak zorunda. Çünkü bu noktada başka bir tedarikçi bulamıyor. Apple’ın LCD ekranlarını aldığı Japon Display ise en az 2019 yılına kadar OLED ekran piyasasına girmeyi düşünmediği açıkladı.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: