Kanada’da Samsung Galaxy Note 7’ye Engel!

0
90
galaxy-note-7-iade

Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının devam eden geri çağrılması Kore şirketi için ciddi bir iş. Tekrarlanan pil yangınlarını takiben Samsung telefonu iptal ettikten sonra sahiplerinin telefonlarını geri aldığından veya telefonlarını değiştirdiklerinden emin olmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. İstenilen yanıtı vermeyen kullanıcılar için ise pil şarjında% 60’lık bir sınır koyuldu. Şirket şimdi de Kanada’da kalan tüm cihazlarını engellemeye başlayacak.

Samsung Canada’ya göre, 12 Aralık’ta yayınlanacak bir güncelleme ile, cihazların WiFi ve Bluetooth modemleri tamamen devre dışı bırakılacak. Bunun akabinde ise, birkaç gün sonra  tahminlere göre 15 Aralık’ta Note 7 artık Kanada’daki herhangi bir mobil ağa bağlanamayacak. Note 7 sahiplerine konuyla ilgili bilgilendirmeler sürekli yapılıyor ve Türkiye’deki Note 7 kullanıcıları da umuyoruz ki gerekeni yapıyorlardır.

Bu şimdiye kadar ki en etken önlem ve sadece Kanada için, ancak aynı şeyin diğer pazarlara da geldiğini düşünebiliriz. Gerçekten de Note 7 hattının sonu budur. Kimsenin ses veya veri erişimi olmayan bir telefon kullanma arzusu olacağını düşünmüyoruz. Herhangi bir nedenden ötürü hâlâ bir Note 7’yi elinizde tutuyorsanız, artık iade etmenin zamanı gelmiş durumda.

Yorum Yapın, Değer Katın: