LG G5 Android 7.0 Nougat İle Buluşuyor!

0
107
lg-g5-android-nougat

Bugün itibari ile yani 8 Kasım 2016 tarihi ile LG G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesi ilk olarak Güney Kore’de yayımlandı. LG ilk olarak kendi ülkesinde yayımlamayı tercih ettiği yazılım güncellemesini çok kısa sürede tüm kullanıcılarda göreceğiz.

LG yetkilileri bugün yayımlanan güncellemenin ardından yaptıkları açıklamada; “Müşterilerimiz en güncel yazılıma sahip mobil telefonları kullanmak istiyorlar. Bizlerde LG olarak bunun farkındayız ve rekabetin oldukça yüksek olduğu mobil pazarda müşterilerimize her zaman en hızlı ve en iyi yazılım desteğini vermek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dediler.

 LG G5 Android 7.0 Güncellemesi

Geçen hafta Avrupa’da sınırlı olmak üzere bazı kullanıcılar için hali hazırda Android 7.0 test sürümü dağıtılmıştı. Bugün itibariyle ile de ilk olarak Güney Kore’de başlayarak Android 7.0 Nougat güncellemesi LG G5 için dağıtılmaya başlandı. Henüz sadece LG Bridge üzerinden yapılabilen güncelleme çok zaman geçmeden FOTA üzerinden de yayımlanmaya başlayacaktır.
Android 7.0 Nougat güncellemesi Güney Kore’de satışı yapılan ve bizim ülkemizde de bazı ithalatçı firmalar tarafından satışı yapılan F700S, F700L ve F700K modelleri için geldi.

Güncellemeler konusunda genelde oldukça hızlı davranan LG, bu seferde diğer firmalardan önce Android 7.0 Nougat güncellemesini vermeyi başardı. Diğer firmalar halen beta yani test güncellemesi vermeye devam ediyor. LG G5 kullanıcıları ise çok kısa süre içinde aylardır konuşulan Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olacaklar. Bizlerde bu yeni güncelleme hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: